למה מרצ פסלה 1,000 מתפקדים בדואים?

למה מרצ פסלה 1,000 מתפקדים בדואים?

המפלגה סירבה להכניס לשורותיה כמחצית מ-2,000 האנשים שפקד פעיל בדואי מרהט. גורמים בתוך המפלגה אמרו שאותם 1,000 טפסים העלו חשד ממשי לכך שמאות טפסים לא שולמו על ידי המתפקדים עצמם • ממרצ נמסר: פועלים להבטיח את טוהר הבחירות. כל טענה פרטנית התבררה בוועדת הבחירות של המפלגה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פריימריז, מרצ, קלפי
צילום: צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

במרצ פסלו לאחרונה קרוב ל-1,000 טפסי התפקדות שהוגשו למפלגה על ידי מתפקדים מהמגזר הבדואי - כך פורסם הבוקר (שני) בכאן רשת ב. במפקד של המפלגה שנסגר לפני שבועיים התפקדו 19 אלף מתפקדים בסך הכול. מתוכם הוגשו 2,000 טפסים של מתפקדים מהמגזר הבדואי בנגב. מחצית מהם נפסלו ולא התקבלו כחברים במפלגה.

פסילת מתפקדים יכולה להתבצע אם לדוגמה שולמה ההתפקדות שלא על ידי האדם שהתפקד, אלא על ידי מישהו אחר. עילה נוספת עשויה להיות התפקדות כפולה למפלגה אחרת. במקרה של מרצ, מי שפקד את 2,000 המתפקדים במגזר הבדואי הוא פעיל בדואי מרהט בשם מאזן אבו סיאם, שמכהן גם כחבר מועצה בעיר. לטענתו, הוא לא קיבל הסברים ברורים מהמפלגה מדוע חצי מהטפסים שהגיש להתפקדות נפסלו, והוא דורש תשובות מהמפלגה בנושא. אם לא יקבל מהמפלגה תשובות, בכוונתו לעתור נגד ההחלטה לבית הדין של מרצ, בדרישה לקבל את הטפסים ולאשר את ההתפקדות.

גורמים בתוך המפלגה אמרו שאותם 1,000 טפסים העלו חשד ממשי למפקד ארגזים, ולכך שמאות טפסים לא שולמו על ידי המתפקדים עצמם. כך או כך, בשורה התחתונה קרוב ל-1,000 מתפקדים (מהמגזר הבדואי) מתוך 19 אלף של סך כל מתפקדי המפלגה נפסלו להתפקדות.

ממרצ נמסר: "מבלי להתייחס לגופם של דברים, נאמר באופן כוללני וגורף - מרצ פועלת להבטיח את טוהר הבחירות, טוהר המידות, ועמידה בהוראות תקנון המפלגה. מעבר לכך, כל טענה פרטנית התבררה בוועדת הבחירות של המפלגה".

בחודש שעבר הכריזה יו"ר מרצ לשעבר, זהבה גלאון, כי תתמודד בפריימריז על ראשות המפלגה מול יאיר גולן בשבוע הבא. "אני חוזרת", אמרה בסרטון שפרסמה. גלאון צפויה לזכות בתמיכת רוב חברי הכנסת המכהנים של המפלגה. היא לא מתכוונת להתמודד לחברות ברשימה, אלא רק לתפקיד היו"ר.

השיטה הכי פחות גרועה | עוד יום

הפופולריים