אחרי הצטרפות איזנקוט והפריימריז בליכוד: נתניהו וגנץ מתחזקים בשני מנדטים | הסקר המלא

נתניהו וגנץ מתחזקים - לפיד נחלש
לא חל שינוי בחלוקת הגושים - וגוש נתניהו נשאר על 59 מנדטים • יש עתיד בראשות רה"מ לפיד נחלשת במנדט ויורדת ל-22 מנדטים • הרוח הציונית בראשות שקד והנדל לא עוברת את אחוז החסימה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גנץ נתניהו איזנקוט
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אחרי הודעת הרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט על חבירתו לבני גנץ וגדעון סער, מפלגתם, שתרוץ בבחירות לכנסת ה-25 תחת השם "המחנה הממלכתי", מתחזקת בשני מנדטים ועולה ל-14 מנדטים. כך עולה מסקר כאן חדשות שפורסם היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. גם הליכוד מתחזקת בשני מנדטים ועולה ל-35, בעוד שמפלגת יש עתיד בראשות יאיר לפיד מאבדת מנדט אחד ויורדת ל-22 מנדטים. בחלוקת הגושים לא נרשם שינוי, וגוש נתניהו עומד על 59 מנדטים. 

בסקר נשאלו המשיבים אם פרסום רשימת הליכוד לכנסת ה-25, שנבחרה השבוע בפריימריז, מחזקת או מחלישה את נכונותם להצביע למפלגה - 20% השיבו כי בעקבות פרסומה התחזקה נכונותם לתמוך במפלגה, 27% השיבו כי נכונותם נחלשה ו-39% השיבו כי שינוי הרשימה לא משפיע על עמדתם. ל-14% מהמשיבים אין עמדה בנושא.

ימנית יותר, מזרחית יותר וביביסטית הרבה יותר: צמרת הליכוד החדשה | מיכאל שמש, פרשנות

שאלה זו נשאלה גם ביחס לרשימת מפלגת העבודה שפורסמה גם היא השבוע אחרי הבחירות המקדימות במפלגה – 7% מהמשיבים אמרו כי פרסומה מחזק את נכונותם להצביע למפלגה, בעוד 20% השיבו כי החלישה את נכונותם. 52% השיבו שפרסומה לא משנה את עמדתם ול-21% אין עמדה בנושא.

בד בבד, כשנשאלו המשיבים האם שמעו על האירועים הפוליטיים שהתרחשו השבוע, 76% מהם ענו כי כלל לא שמעו על קיום הפריימריז בליכוד – 83% מהם מצביעי ימין. 53% בלבד שמעו על הפריימריז בעבודה, מחציתם מצביעי מרכז-שמאל. על הצטרפותם של איזנקוט וסגן השר מתן כהנא למפלגת "המחנה הממלכתי", ידעו 47% מהמשיבים.

לאחרונה נשמעו קריאות לחייב את כל המפלגות הרצות לכנסת לקיים בחירות מקדימות. מהסקר עולה כי 44% מהמשיבים גורסים שאכן יש לחייב את המפלגות לקיים פריימריז, בעוד ש-19% מהם סבורים שיש לתת לכל מפלגה להחליט אם לקיימם.

הנתונים המלאים:

הליכוד - 35 מנדטים (33 בסקר הקודם)

יש עתיד - 22 מנדטים (23 בסקר הקודם)

מרצ - 4 מנדטים (5 בסקר הקודם)

המחנה הממלכתי - 14 מנדטים

העבודה - 5 מנדטים (5 בסקר הקודם)

הציונות הדתית - 9 מנדטים (11 בסקר הקודם)

ישראל ביתנו - 5 מנדטים (6 בסקר הקודם)

ש"ס - 8 מנדטים (8 בסקר הקודם)

יהדות התורה -  7 מנדטים (7 בסקר הקודם)

הרשימה המשתפת - 6 מנדטים (6 בסקר הקודם)

רע"ם - 5 מנדטים (5 בסקר הקודם)

הרוח הציונית, בראשות איילת שקד ויועז הנדל, עדיין לא עוברת את אחוז החסימה ומקבלת 1.6% מהקולות בלבד - ירידה של חצי אחוז.

הפריימריז בליכוד - מבט מבפנים | האזינו להסכת עוד יום

את סקר "כאן חדשות" ערך מכון קנטאר בראשות דודי חסיד והשיב עליו מדגם מייצג של 652 גברים ונשים. טעות הדגימה: 3.9%

הפופולריים