איזנקוט נגד נתניהו: לא יכול להתמודד עם כתב אישום

איזנקוט נגד נתניהו: לא יכול להתמודד עם אישום

הרמטכ"ל לשעבר בהתבטאות ראשונה מאז שנכנס לזירה הפוליטית: "גמלה בליבי ההחלטה שלא לשבת מהצד אלא לעשות מעשה. המדינה חייבת להבטיח שוויון מלא לכל אזרחיה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איזנקוט הצהרה
צילום: -

הרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט התבטא היום (ראשון) לראשונה מאז הודיע על כניסתו לזירה הפוליטית: "אני מאמין במנהיגות ממלכתית, צנועה ועניינית. עלינו לחתור להקמת ממשלה שתשלב את שלל הכוחות הממלכתיים הפועלים בישראל". בהמשך נקט עמדה ברורה בנוגע לבנימין נתניהו: "איש ציבור, לא משנה אם הוא במועצה אזורית או בממשלת ישראל, לא יכול להתמודד לתפקיד ציבורי עם כתב אישום". 

איזנקוט הוסיף: "גמלה בליבי ההחלטה שלא לשבת מהצד אלא לעשות מעשה ולהצטרף למסגרת פוליטית ממלכתית, שתהווה בסיס לממשלה רחבה ויציבה לאורך זמן". בהמשך התייחס גם לעמדתו המדינית ואמר כי "ישראל צריכה לחתור שלום מתוך עוצמה" וכי ישראל חייבת להבטיח שיוויון מלא לאזרחיה". עוד אמר כי על ישראל "לפעול להגדרה וחיזוק האינטרסים הלאומיים שלה ועוצמתה הביטחונית לשנים ארוכות ולקדם מדיניות פעילה כדי לחסום את התפתחותה של מדינה דו-לאומית". 

שר הביטחון ויו"ר המחנה הממלכתי בני גנץ אמר בהצהרתו קודם לכן: "אנחנו יוצאים לדרך עם המחנה הממלכתי. זה המשך ישיר למה שכחול לבן על כלל חבריה מבשרת מיום היווסדה. גדי שמצטרף יחד עם כהנא וחברים נוספים הוא לא רק מפקד עתיר זכויות אלא אדם עתיר ערכים". 

הרמטכ"ל לשעבר איזנקוט הודיע הבוקר על הצטרפותו לגנץ וסער במסגרת המפלגה המשותפת "המחנה הממלכתי". בהודעה מטעם המחנה הממלכתי נמסר: "האיחוד יהווה בסיס להקמת ממשלה ממלכתית, רחבה ויציבה שתביא לסיום המשבר הפוליטי המתמשך".

את הרשימה יוביל גנץ, סער יוצב במקום השני ואיזנקוט בשלישי. כמו כן, הרמטכ״ל לשעבר צפוי לצרף לרשימה מועמדים נוספים ששמם יפורסם בקרוב, מלבד המקום השלישי הוא יקבל גם את מקומות 16 ו-18. במקביל, השר לשעבר מימינה מתן כהנא גם חובר לרשימה, ויוצב במקום 9.

הפופולריים