איזנקוט מצטרף לגנץ: יתמודדו בבחירות ברשימת שתיקרא "המחנה הממלכתי"

איזנקוט הודיע: מצטרף לרשימה של גנץ

את הרשימה יוביל שר הביטחון גנץ, במקום השני יוצב יו"ר תקווה חדשה גדעון סער, ואיזנקוט יהיה במקום השלישי • למרות הפגישה בשבוע שעבר עם לפיד, הרמטכ"ל לשעבר חתם על הסכם עם גנץ - שהסכים לתנאי של איזנקוט לקיים בעתיד פריימריז במפלגה • גם השר לשעבר מתן כהנא מצטרף לרשימה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גדי איזנקוט
צילום: פלאש 90

בחירות 2022: אחרי חודשים של דיווחים ושמועות אודות כוונותיו הפוליטיות, הרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט הודיע הבוקר (ראשון) כי הוא מצטרף לרשימה של שר הביטחון בני גנץ. הרשימה, שכוללת גם את גדעון סער ותקווה חדשה, תיקרא בבחירות "המחנה הממלכתי". בהודעה מטעם המחנה הממלכתי נמסר: "האיחוד יהווה בסיס להקמת ממשלה ממלכתית, רחבה ויציבה שתביא לסיום המשבר הפוליטי המתמשך".

את הרשימה יוביל גנץ, שר המשפטים ויו"ר תקווה חדשה סער יוצב במקום השני ואיזנקוט בשלישי. כמו כן, הרמטכ״ל לשעבר צפוי לצרף לרשימה מועמדים נוספים ששמם יפורסם בקרוב, מלבד המקום השלישי הוא יקבל גם את מקומות 16 ו-18. במקביל, השר לשעבר מימינה מתן כהנא גם חובר לרשימה, ויוצב במקום 9.

יו"ר ימינה איילת שקד הגיבה לעזיבתו של כהנא וצייצה בחשבון הטוויטר שלה: "מאחלת בהצלחה לחברי מתן כהנא בדרכו החדשה ולגדי אייזנקוט על הצטרפותו לפוליטיקה. אין ספק שמחנה השמאל הממלכתי הוא בשורה לכל מצביעי השמאל. נדאג שבכל ממשלה שתקום, הם לא יוכלו לקדם את חזונם המשותף עם גנץ להקמת מדינה פלסטינית".

בהסכם שנחתם בין איזנקוט לגנץ הלילה הוחלט כי מייד לאחר הבחירות הנוכחיות לכנסת ה-25, יתחיל המחנה הממלכתי בהסדרת מוסדותיו, ויקיים בחירות פנימיות דמוקרטיות לקראת הבחירות לכנסת ה-26. אחת הדרישות של איזנקוט במו"מ הייתה הסכמה לקיום פריימריז והפיכת המפלגה לדמוקרטית אחרי הבחירות. ראש הממשלה יאיר לפיד, שנפגש עם איזנקוט בשבוע שעבר, היה הראשון להסכים לתנאי, ובינו לבין הרמטכ"ל לשעבר כבר היו שיחות מתקדמות על חבירה.

במקביל, גם גנץ הסכים לפריימריז במפלגה וכשסער הסכים לאחד את תקווה חדשה בגוף החדש - ההסכם עם איזנקוט נחתם הלילה. לצד זאת, עד ש"המחנה הממלכתי" תירשם כמפלגה, מדובר עדיין מבחינה משפטית באיחוד מפלגות שרצות יחד ולכן למרות ההסכם - מרכיביה יוכלו להתפצל אחרי הבחירות.

בחודש שעבר פורסם בסקר כאן חדשות כי צירוף של איזנקוט לנץ וסער, מוסיף לרשימה שלושה מנדטים.

הפופולריים