גם נתניהו מבקש לבטל את האישומים נגדו בתיק בזק

גם נתניהו מבקש לבטל את האישומים נגדו בתיק בזק

בין השאר בא כוחו מתכוון לטעון לעניין הפרת הוראות חוק יסוד הממשלה ויבקש לזמן לעדות חוקרים. אתמול בני הזוג אלוביץ' הגישו את אותה בקשה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90
צילום: צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

תיק בזק (4000): יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו מתכוון להגיש לבית המשפט בקשה לבטל את האישומים נגדו בטענה להגנה מן הצדק. בא כוחו הודיע היום (חמישי) על כך לשופטים, זאת לאחר שאתמול הגישו בני הזוג אלוביץ' את אותה בקשה. בהודעת בא כוחו של נתניהו נכתב כי הוא מצטרף לטענות בני הזוג אלוביץ' ובכוונתו להוסיף עליהן. בין השאר הוא מתכוון לטעון גם לעניין הפרת הוראות חוק יסוד הממשלה והוא יבקש לזמן לעדות חוקרים רלוונטיים לפני הדיון וההכרעה בבקשתו.

לבקשה לביטול אישומים יש סיכוי קלוש להתקבל, אך יש לה יתרונות טקטיים, כאשר היא יכולה לקדם תנאים נוחים יותר להסדר טיעון עתידי בהמשך. אין מועד משוער בשלב זה להגשת הבקשה, כשההגנה של נתניהו מתכוונת לחכות לעדויותיהם של חוקרי המשטרה בניסיון להרוויח נקודות זכות נוספות לטובתם, במידה ויטענו לפגמים וכשלים בחקירה. 

לפני כשלושה שבועות חלה התפתחות בתיק, שמתנהל בבית המשפט המחוזי בתל אביב. השופטת מיכל אגמון הורתה על מחיקת שני אישומים מתוך השלושה נגד שאול אלוביץ' ומחיקת כל האישומים נגד הבן אור אלוביץ', נגד מזכירת החברה, לינור יוכלמן, שהדליפה את החומרים מהוועדה הבלתי תלויה ונגד סמנכ"ל בזק לשעבר עמיקם שורר. השופטת אגמון קבעה בין השאר כי כתב האישום אינו מגלה יסוד לאשמה בעבירות קבלת דבר במרמה, הפרת אמונים ועבירות דיווח.

עוד קבעה השופטת בנוגע לוועדה הבלתי-תלויה, שבחנה את עסקת מיזוג בזק-yes, שהפרקליטות לא הצביעה על עובדה המבססת את המקור לחובת הסודיות של דיוני הוועדה. בנימוקיה ציינה בין השאר: "העבירות בהן הואשמו הנאשמים באישום השני והשלישי מציגות את ההתלבטות בנוגע לגבול בין הפלילי לאזרחי במלוא הדרה. במקרה שלפניי היה על המאשימה להימנע מחציית הגבול בין אזרחי לפלילי".

הפופולריים