גנץ: לזיאד נחאלה אין תעודת ביטוח בשום מקום שבו הוא נמצא

גנץ: לזיאד נחאלה אין תעודת ביטוח בשום מקום

שר הביטחון בריאיון ראשון לחדשות הערב לאחר המבצע: "אם השקט בדרום יופר – ישראל תפעיל את עוצמתה ככל שיידרש" • על העבודה מול לפיד: "התיאום היה טוב, אני עבדתי מול הצבא והוא התעסק בדברים שראש ממשלה צריך להתעסק בהם"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר הביטחון בני גנץ בריאיון לחדשות הערב 09.02.22
צילום: כאן חדשות

שר הביטחון בני גנץ התראיין הערב למיכל רבינוביץ' בחדשות הערב, לראשונה לאחר סיום מבצע "עלות השחר" בעזה. "אני מקווה שהשקט יימשך ככל שאפשר, אם הוא יופר ישראל תפעיל את עוצמתה ככל שיידרש", הוא אמר. שר הביטחון שלח איום לראש הג'יהאד האסלאמי - "לכל ראשי ארגוני הטרור כדאי להיות מוטרדים. זיאד נחאלה עומד בראש ארגון טרור, אין לו תעודת ביטוח בכל מקום שבו הוא מסתובב". 

גנץ התייחס גם לחשש מהתחזקות חמאס ברצועה ואמר כי "בכל ארבעת העימותים האחרונים בעזה ידה של ישראל הייתה על העליונה, וזה לא הולך להשתנות". לדבריו, קידום מהלכים אזרחיים ברצועה תלוי בהשבת השבויים והנעדרים. "זה המכשול בין פיתוח הרצועה להישארותה במקום הנוכחי", הוא הוסיף. 

שר הביטחון סיפר כי העבודה מול ראש הממשלה יאיר לפיד בניהול המבצע הייתה טובה. "התיאום בנינו היה טוב. הוא נתן חופש פעולה למערכת הביטחון. אני עבדתי בתיאום חזק מול הצבא והוא התעסק בדברים שראש ממשלה צריך להתעסק בהם". הוא התייחס לביקורת על כך שהמבצע לא אושר בקבינט המדיני-ביטחוני ואמר: "פעלנו בצורה מסודרת, חברי הקבינט עודכנו וזומנו ברגע הראשון שאפשר היה לזמן אותם". 

הפוליטיקה של המבצע | האזינו לעוד יום

ראש כחול לבן-התקווה החדשה התייחס לשיחותיו עם גדי איזנקוט, וסיפר: "גדי איש מצוין ואני מקווה שייכנס למרחב הפוליטי. אני חושב שכחול לבן היא המקום המתאים לו אבל את השיחות שלי איתו אני עושה בנפרד. אני ממשיך לשוחח עם גדי על אם ועל האופן שבו הוא ייכנס לפוליטיקה הישראלית". 

הפופולריים