סגן השר שוסטר: אין כוונה לערב את חמאס בלחימה

סגן השר שוסטר: אין כוונה לערב את חמאס בלחימה

השר פריג': לישראל יש את הזכות להגן על עצמה • מנסור עבאס: "למפלגות הערביות אין השפעה על מדיניות הביטחון. אין לנו מלבד לגנות ולסרב למלחמה ולגנות הרג חפים מפשע"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
השר אלון שוסטר
צילום: צילום: דוד כהן, פלאש 90

סגן שר הביטחון אלון שוסטר אמר היום (שבת) כי אין כוונה לערב את חמאס בלחימה בעזה ולהיכנס למערכות גדולות. "נבצע את המשימות שלנו ככל שיידרש כדי להגיע לשקט ארוך טווח ובהמשך לפירוז עזה", הוסיף שוסטר בריאיון ליערה שפירא וסולימאן מסוודה בכאן 11.

השר לשיתוף פעולה אזורי עיסאווי פריג' הבהיר היום כי לישראל יש את הזכות להגן על עצמה, אך ציין כי חובת המדינה "להפוך כל אבן" כדי למצוא פתרון אחר ממלחמה עם שכנינו. בריאיון ליואב קרקובסקי בכאן רשת ב הוסיף פריג' כי "אסור לקשור את כל מבצע עם שיקולים פוליטיים". 

פריג' הדגיש כי הוא סומך על כוחות הביטחון שהיציאה למבצע "עלות השחר" הייתה מחוסר ברירה. "אין בן אדם שרוצה מלחמות או הרג. התחושה לא טובה, אבל אני חלק מהמדינה הזאת ואני צריך להיות הגון", אמר כשנשאל לגבי יחסו לפלסטינים.

האזינו לריאיון עם השר עיסאווי פריג'

יו"ר רע"ם מנסור עבאס הגיב מוקדם יותר בחשבון הפייסבוק שלו בערבית למתקפות של התנועה האסלאמית הצפונית נגד רע"ם והרשימה המשותפת: "אני תוהה מדוע ישנן דרישות שנבהיר את עמדתנו לגבי המלחמה, הרי שאין לנו מלבד לגנות ולסרב למלחמה ולגנות הרג חפים מפשע".

עבאס הוסיף: "אינני מבין את ההאשמות כלפי המפלגות הערביות, כאילו תחילת המלחמה וסופה נמצאות בידינו". עוד כתב עבאס כי "האמת היא שלמפלגות הערביות אין שום השפעה בכל הקשור לביטחון והחוץ של המדינה. הרי שבמשך השנים לא היה ייצוג של של חברי הכנסת הערבים בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת, והמפלגות הערביות היו נמנעות מלהיות נוכחות בדיונים כאלה".

אחרי ארבעה ימים של מתיחות בעוטף עזה, צה"ל פתח אתמול במבצע יזום "עלות השחר" ברצועת עזה וחיסל את תייסיר ג'עברי, מפקד מרחב צפון של הג'יהאד האסלאמי. בצה"ל הודיעו כי נוסף אליו חוסלו עוד 14 מחבלים של ארגון הטרור. 

דובר צה"ל אלוף רן כוכב ציין כי ארבעת ימי ההגבלות על נועדו להכנות ואיסוף מידע מודיעיני על הבכיר שחוסל. תייסיר ג'עברי הוא מחליפו של בהאא אבו אל עטא, שחוסל גם כן במבצע "חגורה שחורה" בנובמבר 2019.

ג'בערי, בן 50 משג'אעיה, הוא חבר במועצה הבכירה של הג'יהאד האסלאמי וראש מחלקת המבצעים של ארגון הטרור. במסגרת תפקידו, הוא תיאם את הפעילות עם ארגוני הטרור האחרים ברצועה. בזמן מבצע "שומר החומות" פיקד על ירי רקטות ונ"ט לישראל. אלוף כוכב ציין כי ההתרעה הממוקדת החלה לפני מעצרו של באסם א-סעדי בג'נין והתחזקה לאחר המעצר.

הפופולריים