גפני נפגש עם נתניהו: כעס על המתקפות נגדו מהליכוד - והדגיש שהוא חלק מהגוש

גפני נפגש עם נתניהו: הדגיש שהוא חלק מהגוש

גפני ודרעי לא שוחחו מאז מתקפותיהם ההדדיות. בסביבת דרעי מאשימים: גפני התחיל כשהזכיר לדרעי את אוסלו • יו"ר יהדות התורה בריאיון לכאן רשת ב: רגב פוגעת בגוש הימין • סמוטריץ' על המו"מ עם בן-גביר: "מבינים שזה הדבר הנכון" • אבידר הכריז על הקמת מפלגה חדשה: "ישראל חופשית"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני מיהדות התורה, 03.03.20
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר יהדות התורה, משה גפני, נפגש היום (שלישי) עם יו"ר הליכוד בנימין נתניהו, והביע בפניו כעס על המתקפות נגדו מהליכוד. באותה נשימה הדגיש גפני כי הוא חלק מהגוש. כך פורסם בחדשות הערב בכאן 11. 

בד בבד, המתיחות בין גפני ליו"ר ש"ס אריה דרעי ממשיכה. השניים לא שוחחו מאז מתקפותיהם אחד נגד השני. בסביבת דרעי מאשימים - גפני התחיל במתקפות כשהזכיר שש"ס ישבה עם רבין בזמן אוסלו.

הבוקר תקף גפני את דרעי וגם את מירי רגב, ואמר בכאן רשת ב על ההתבטאויות האחרונות של השניים כי "האמירות האלה עושות הרבה נזק, שאף אחד לא יתנשא על השני ולא יהיה פטרון שלו". בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" הוא התייחס לדברי רגב, לפיה הוא פוגע במחנה והדגיש: "אני הלכתי תמיד עם גוש הימין, לא צריך לתת דין וחשבון לאף אחד. כל אלה שמדברים בצורה הזאת, גורמים נזק לגוש". 

האזינו לריאיון עם ח"כ משה גפני

"אני קורא לכולם להפסיק לקשקש. בואו ונשמור על גוש הימין, על התמיכה בנתניהו, להביא את כולם להצביע  ולהפסיק לדבר אחד על השני", הדגיש גפני. בנוגע לדרעי טען: "לפי הפטרונות הזאת, אם דרעי אחראי עלינו שנלך עם גוש הימין, אני לא בטוח שאני יכול להיות אחראי עליו שהוא לא יסלח לליברמן". 

על האפשרות לחיבור יהדות התורה וש"ס אמר גפני: "דרעי בזמנו לא הסכים, עכשיו זה לא על הפרק. יש לנו יותר מ-50% נציגים מזרחים ברשויות המקומיות. בזמנו הרב שך אמר לא להכניס לרשימה נציג כדי לא לפגוע בש"ס. שמרנו על סטטוס קוו שהולכים יחד, אבל לא פוגעים אחד בשני".

אלי אבידר הקים מפלגה חדשה: "ישראל חופשית"

הערב הכריז חבר הכנסת אלי אבידר על הקמת מפלגה חדשה, שמה "ישראל חופשית". "הגיע הזמן לחוזה חדש עם הציבור. נקי מנוכלויות ומנוכלים בפוליטיקה״, אמר ח"כ אבידר, שכיהן בכנסת מאז 2019 במפלגת "ישראל ביתנו". אנשיו של אבידר אומרים כי "ירוץ עד הסוף, או שיתאחד עם מפלגה קיימת".

לאחר הקמת ממשלת בנט-לפיד בשנה שעברה, מונה אבידר לתפקיד שר ללא תיק. בחודש פברואר האחרון הודיע על התפטרותו מהתפקיד ועל חזרתו לתפקיד חבר כנסת.

סמוטריץ' על המו"מ עם בן-גביר: "מבינים שזה הדבר הנכון"

יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' התייחס הבוקר למשא ומתן עם יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן-גביר. לפני כשבועיים אמר יו"ר הציונות הדתית בכאן רשת ב שאינו מתכוון להגיע להסכם עם בן-גביר לפני הפריימריז. "רק חמור לא משנה את דעתו", אמר סמוטריץ' לאסף ליברמן וקלמן ליבסקינד בתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב. "אנחנו עומדים במקום הרבה יותר טוב ורוצים לרוץ יחד, מבינים שזה הדבר הנכון. יש בינינו התקרבות. יש לזה מחיר".

האזינו לריאיון עם ח"כ בצלאל סמוטריץ'

סמוטריץ' נשאל אם החיבור בינו לבין בן גביר יישאר גם במחיר של הליכה לאופוזיציה. "אנשים שישבו עם התנועה האסלאמית, שהם תומכי טרור, לא יכולים להרשות לעצמם להחרים עכשיו אנשים כמו בן גביר, איש ציוני, אוהב העם והארץ".

יו"ר הציונות הדתית הציע ליו"ר עוצמה יהודית הנהגה משותפת וחמישה מקומות בעשירייה הראשונה. בן-גביר השיב כי הוא מוכן לכך, אך בתנאי שהמועמד במקום השביעי ייבחר בהסכמה. 

הפופולריים