שקד לכאן חדשות: מי שמדבר על אחדות בלי נתניהו - מוכר לוקשים

שקד לכאן חדשות: אחדות בלי נתניהו? לוקשים

על הסיכום עם הנדל: "סיכמנו שנהיה סיעה אחת ואני מקווה שזה גם מה שיקרה" • על היחסים עם בנט: "הוא העביר לי את המפלגה בלב שלם. כשירצה לחזור – נסתדר"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איילת שקד, ריאיון לחדשות השבת 30.07.22
צילום: צילום: כאן חדשות

שרת הפנים איילת שקד אומרת כי "כל מי שמדבר על ממשלת אחדות בלי נתניהו - מוכר לוקשים כי אין כזאת ממשלה". בריאיון שהעניקה לתוכנית "חדשות השבת" בכאן 11, לראשונה מאז הקימה את רשימת "הרוח הציונית", הוסיפה שקד כי מי שמדבר על ממשלת אחדות ללא נתניהו זורה חול בעיני הציבור - כי נתניהו עומד בראש הליכוד.

"ראינו שממשלות צרות פשוט לא עובדות", אמרה שקד. "היינו בממשלה צרה, היא לא החזיקה מעמד. היא הייתה תלויה בכל מיני גורמים קיצוניים כאלה ואחרים שהפילו אותה, ולכן למדינת ישראל, אחרי חמש מערכות בחירות, מגיעה יציבות". כשנשאלה מהי בעיניה הממשלה הרחבה האידיאלית, השיבה כי ממשלה שתכלול את הליכוד, כחול לבן וכוחות אחרים מגוש הימין תבטא ותיתן ביטוי לחלקים גדולים בעם.

באשר להישענות הממשלה היוצאת, בה הייתה חברה, על מפלגת רע"ם אמרה השרה שקד: "הלכנו למהלך הזה כי לא הייתה אפשרות אחרת, בחשש גדול. אנחנו רואים שאחרי שנה זה לא עבד". לדבריה, היא הייתה הסמן הימני של הממשלה היוצאת. "בניגוד לממשלות קודמות, אצלנו היה מצעד דגלים מפואר בלי להרכין ראש לחמאס. בעוטף עזה יש היום שקט, האיראנים ישנים לא טוב בלילה. אבל זה לא מקהה את העובדה שבסוף חצי מהציבור הרגיש שזו לא הממשלה שלו".

כשנשאלה על החיבור עם שר התקשורת יועז הנדל ומפלגת "דרך ארץ", אמרה שקד כי מדובר בחיבור על בסיס ערכים משותפים. "הגענו יחד למסקנה שהדבר הנכון הוא להפסיק עם החרמות ולהקים ממשלת אחדות, גם עם הליכוד. הוא עשה את זה כבר בעבר עם בני גנץ", אמרה שקד. באשר לסיכום בינה לבין השר הנדל ציינה שקד כי השניים החליטו לעבוד יחד, לקבל החלטות יחד ולפעול יחד. "זה הסיכום ואני מקווה שגם זה מה שיקרה".

השרה התייחסה גם להחלטתו של ראש הממשלה החלופי נפתלי בנט שלא להתמודד בבחירות הקרובות. "זה לא סוד, אני קיוויתי שהוא ימשיך אבל משהוא קיבל את ההחלטה, אני החלטתי שאני לא מוותרת ואני נלחמת". שקד הוסיפה כי בניגוד לדברי שמרית מאיר, ששימשה יועצת מדינית לבנט וטענה לאחרונה על מתיחות בין שקד לבנט, כי יחסיה עימו הם יחסים טובים ויציבים. "הוא העביר לי את המפלגה בלב שלם, כשהוא ירצה לחזור אנחנו נסתדר".

הפופולריים