גלאון הכריזה: אתמודד על ראשות מרצ

גלאון הכריזה: אתמודד על ראשות מרצ

מיכאלי לכאן רשת ב: "אבנה את העבודה בלי מרצ - סומכת עליה שתמצא את דרכה" • רק נתניהו מתמודד - הבחירות לראשות הליכוד בוטלו • ליברמן לכאן רשת ב: "מפריע לי החיזור הגורלי של כל השותפים, ללא יוצא מן הכלל, אחרי דרעי וגפני" • המתיחות בין בנט ללפיד מחריפה: לרה"מ החליפי הוצעה לשכה צנועה בקומה ה-8 בבניין משרד רה"מ
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
זהבה גלאון
צילום: צילום: בן קלמר, פלאש 90

יו"ר מרצ לשעבר, זהבה גלאון, הכריזה היום (שלישי) כי תתמודד בפריימריז על ראשות המפלגה מול יאיר גולן. "אני חוזרת", אמרה בסרטון שפרסמה.

עשרים שנות גלות | עוד יום

יו"ר העבודה, מרב מיכאלי, הבהירה מוקדם יותר היום לכאן רשת ב כי לא תרוץ יחד עם מרצ. בריאיון לאסתי פרז בן עמי בתוכנית ב"חצי היום", אמרה כי היא מושקעת בלבנות את מפלגת העבודה בלי מרצ - "סומכת עליה שתמצא את דרכה".

השרה, שנבחרה אתמול מחדש לראשות מפלגת העבודה, הוסיפה: "גנץ התחבר לאנשים שמתנגדים להסדר מדיני ומונעים מישראל להיות דמוקרטיה ליברלית". עוד אמרה מיכאלי כי כרגע היא לא מתכוונת להשתמש בזכותה לשריונים. על ישיבה משותפת עם הליכוד - "אני היחידה שלא ישבה עם נתניהו".

האזינו לריאיון עם מרב מיכאלי

ועדת הבחירות של הליכוד קבעה הבוקר כי הבחירות לראשות המפלגה לקראת הבחירות לכנסת יבוטלו. זאת אחרי שהמועמד היחיד שהגיש את מועמדותו הוא יו"ר התנועה המכהן, יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו.

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

שר האוצר, יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, אמר הבוקר כי מפריע לו החיזור הגורלי של כל השותפים בקואליציה אחרי דרעי וגפני. הוא שב ואמר כי לא ישב בקואליציה עם ש"ס ויהדות התורה. בריאיון לאריה גולן בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב אמר ליברמן כי "אם נתניהו לא מגיע ל-61 מנדטים בבחירות הבאות הוא לא ימשיך כראש הליכוד ומפלגות אחרות יגידו לו בניסיון חמישי 'די, שחרר'. פה אפשר להגיע לקואליציה ציונית רחבה כולל ליכוד בלי נתניהו". 

אמש דווח בחדשות הערב בכאן 11 כי גלאון צפויה לזכות בתמיכת רוב חברי הכנסת המכהנים של המפלגה. גלאון תומכת בחיבור עם מפלגת העבודה, בניגוד ליאיר גולן, המתנגד לו. גולן מתכנן מאבק על ההחלטה לקיים את הפריימריז לראשות מרצ ולרשימה באותו יום, בטענה שההחלטה מוטה לטובת גלאון, מפני שקיום הפריימריז באותו יום יפגע בסיכוייו להיבחר לרשימת המפלגה אם יפסיד את תפקיד היו"ר לגלאון. גלאון לא מתכוונת להתמודד לחברות ברשימה, אלא רק לתפקיד היו"ר.

בתוך כך, במפלגת העבודה חוששים כי זכייה של גלאון בראשות המפלגה צפויה להוביל לירידה במנדטים בסקרים, מה שעלול להביא לחיבור כפוי בין המפלגות. אמש זכתה מרב מיכאלי בבחירות לראשות המפלגה. יושבת הראש המכהנת זכתה בפעם השנייה ברציפות עם תמיכה של 82% מהמצביעים, לעומת מזכ"ל העבודה ערן חרמוני שזכה ב-16% מהקולות בלבד. זוהי הפעם הראשונה מאז שנות ה-80 בה יו"ר מפלגת העבודה נבחר לכהונה נוספת.

במקביל, אתמול פורסם בכאן חדשות כי אחרי שראש הממשלה החליפי נפתלי בנט החרים ישיבת ממשלה ולא הגיע לחלק מאירועי ביקור הנשיא ביידן, אירעה תקרית נוספת שהחריפה את המתיחות בינו לבין ראש הממשלה יאיר לפיד.

על פי הפרסום, מיד לאחר שסיים את תפקידו כראש ממשלה, במשרד רה״מ חיפשו לשכה לבנט. לאחר שלא מצאו לו לשכה הולמת בבניין, שידוע כמיושן וצפוף, הוצע לו להשתמש בחדרה של נעמה שולץ שהייתה מנכ"לית משרד רה"מ החליפי. בסביבת בנט טענו שמדובר ב״הצעה משפילה״ ובנט החליט להעביר את לשכתו ואת סדר יומו לכנסת שם יש לו חדר מתוקף היותו ח״כ.

גורמים שמעורבים בפרטים אמרו שאם לפיד היה רוצה למצוא עבור בנט לשכה ראויה - הוא היה מוצא כזאת. מסביבת בנט נמסר: ראש הממשלה החליפי מקיים את עיקר סדר יומו מהלשכה בכנסת ועומדת לרשותו לשכה נוספת במשרד רה״מ.

הפופולריים