"הצעה משפילה": המתיחות בין בנט ללפיד מחריפה

"הצעה משפילה": המתיחות בין בנט ללפיד מחריפה
אחרי חילוף התפקידים - לבנט הוצעה לשכה צנועה בקומה ה-8 בבניין משרד רה"מ • זהבה גלאון תודיע מחר: מתמודדת על ראשות מרצ • אחרי האיומים ההדדיים: סמוטריץ' ובן גביר ייפגשו מחר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנט ולפיד לפיד ובנט בנט לפיד בנט
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש90

המתיחות בין בנט ללפיד: אחרי שראש הממשלה החליפי נפתלי בנט החרים ישיבת ממשלה ולא הגיע לחלק מאירועי ביקור הנשיא ביידן, היום (שני) פורסמה תקרית נוספת שהחריפה את המתיחות בין ראש הממשלה לראש הממשלה החליפי. 

מיד אחרי ששסיים את תפקידו כראש ממשלה, במשרד רה״מ חיפשו לשכה לנפתלי בנט. לאחר שלא מצאו לו לשכה הולמת בבניין, שידוע כמיושן וצפוף, הוצע לו להשתמש בחדרה של נעמה שולחץ שהייתה מנכ"לית משרד רה"מ החליפי. מדובר בחדר קטן בקומה השמינית בבניין המשרד. 

בסביבת בנט טענו שמדובר ב״הצעה משפילה״ ובנט החליט להעביר את לשכתו ואת סדר יומו לכנסת שם יש לו חדר מתוקף היותו ח״כ. המצב שבו לרה״מ החליפי אין לשכה מרווחת הוא חדש. לפיד וגנץ ששימשו בתפקיד נהנו מהלשכות במשרד החוץ ובמשרד הביטחון מה שכמובן לא רלוונטי עבור בנט.

בתוך כך, גורמים שמעורבים בפרטים אומרים שאם לפיד היה רוצה למצוא עבור בנט לשכה ראויה הוא היה מוצא כזאת. מסביבת בנט נמסר: ראש הממשלה החליפי מקיים את עיקר סדר יומו מהלשכה בכנסת ועומדת לרשותו לשכה נוספת במשרד רה״מ. 

גלאון תודיע מחר: מתמודדת על ראשות מרצ

זהבה גלאון צפויה להודיע מחר על התמודדות לראשות מפלגת מרצ מול סגן השרה יאיר גולן. גלאון צפויה לקבל את תמיכת רוב חברי הכנסת המכהנים במפלגה, ותומכת בחיבור עם מפלגת העבודה, בשונה מיריבה יאיר גולן. 

בתוך כך, במפלגת העבודה חוששים כי זכייה של גלאון בראשות המפלגה צפויה להוביל לירידה במנדטים בסקרים, מה שעלול להביא לחיבור כפוי בין המפלגות. הערב זכתה מרב מיכאלי בבחירות לראשות המפלגה. יושבת הראש המכהנת זכתה בפעם השנייה ברציפות עם תמיכה של 82% מהמצביעים, לעומת מזכ"ל העבודה ערן חרמוני שזכה ב-16% מהקולות בלבד. זוהי הפעם הראשונה מאז שנות ה-80 בה יו"ר מפלגת העבודה נבחר לכהונה נוספת.

הפופולריים