בפעם השנייה ברציפות: מרב מיכאלי נבחרה לראשות מפלגת העבודה

מרב מיכאלי נבחרה לראשות מפלגת העבודה

בפעם השנייה ברציפות: יו"ר המפלגה זכתה ב-82% מהקולות בפריימריז מול מזכ"ל העבודה ערן חרמוני • בן גביר בכאן רשת ב: גובר הסיכוי שארוץ בנפרד מסמוטריץ'
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מרב מיכאלי
צילום: צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

שרת התחבורה מרב מיכאלי זכתה הערב (שני) בבחירות לראשות מפלגת העבודה. יושבת הראש המכהנת זכתה בפעם השנייה ברציפות עם תמיכה של 82% מהמצביעים, לעומת מזכ"ל העבודה ערן חרמוני שזכה ב-16% מהקולות בלבד. זוהי הפעם הראשונה מאז שנות ה-80 בה יו"ר מפלגת העבודה נבחר לכהונה נוספת.

בבחירות הפנימיות שנערכו היום השתתפו מעל ל-15 אלף חברי וחברות המפלגה, 43% מתוך 36 אלף מתפקדי העבודה. ההצבעה נערכה במתכונת דיגיטלית שאפשרה להצביע דרך הנייד או המחשב. כמו כן, הבחירות התקיימו בארבע קלפיות פיזיות בירושלים, תל אביב, באר שבע וחיפה. 

בן גביר: גובר הסיכוי שארוץ בנפרד מסמוטריץ'

יו"ר עוצמה יהודית, איתמר בן גביר, אמר הבוקר כי ככל שהזמן עובר, גובר הסיכוי שירוץ בנפרד מיו"ר הציונות הדתית, בצלאל סמוטריץ'. בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב אמר בן גביר כי פנה לסמוטריץ' וקרא לו להיפגש, אך עד כה לא נפגשו השניים. "אני מוותר לבצלאל על המקום הראשון. למה רק אצלנו מחכים לרגע האחרון להוציא את המיץ ורק אז מחילים לדבר? אני לא אחכה חודש וחצי עד הפריימריז במפלגת הציונות הדתית כדי להתחיל לדבר".

האזינו לריאיון עם ח"כ איתמר בן גביר בכאן רשת ב

בן גביר הגיב בריאיון לדברי השר חילי טרופר, שהזכיר בתוכנית את עברו הפלילי ואמר כי יש להקים ממשלת מרכז ללא הקצוות במפה הפוליטית: "הורשעתי בחלוקת כרוזים שכתוב עליהם 'כהנא צדק' ו'לגרש את האויב הערבי'. הורשעתי גם בגרפיטי ובהקמת מאחז. חילי טרופר סיפר על פועלו כאיש חינוך. מי שממהר לסלוח לנער שאנס נערה צריך לקחת בפרופורציה נער צעיר שחילק כרוזים והוא לא מפחיד אף אחד. היום לא הייתי מחלק כרוזים כאלה, אני לא מכליל את הערבים, עשיתי טעות. הבעיה של טרופר איתי היא, שהוא רואה סקרים ורואה שאפילו אנשים שמצביעים לגנץ וסער מתלבטים אם להצביע לי".

האזינו לריאיון עם ח"כ חילי טרופר בכאן רשת ב

שר התרבות והספורט חילי טרופר נשאל בריאיון מדוע בן גביר לא יוכל להיות חלק מהממשלה שהיה מקים גנץ, אבל חברי רע"ם יכולים: "יותר מדי זמן מי שקובע את הטון זה הקצוות ולכן אנחנו רוצים ממשלה רחבה מהמרכז בלי הקצוות. לאיתמר בן גביר יש עבר פלילי אבל אני לא רוצה להיכנס לזה. אני לא מכיר תקדים למעשה שלו, שח"כ מכהן מפרסם מודעה נגד ראש השב"כ ותוקף אותו. הוא יכול למתוח ביקורת אבל עם ראש השב"כ מדברים בחדר. ח"כ מכהן לא מדליק מדורות בשייח ג'ראח שמסכנות את עם ישראל. אחד הלקחים מהממשלה האחרונה הוא שאנשים דוגמת עבאס, שיודעים לצאת נגד אלימות מכל צד, יכולים להיות שותפים. גנץ יקים ממשלה רק עם מי שנמנע מהסתה".

הפופולריים