השר פריג': "במרצ יש ציונים ולא ציונים. כל אחד מגדיר את עצמו"

השר פריג': "במרצ יש ציונים ולא ציונים"

ח"כ שפע על איחוד העבודה עם מרצ: "פחות מתאים, לא ברור מה קורה שם" • ח"כ אוחנה: "מוסד היועמ"ש פועל בלי חוק, צריך לשנות את כללי המשחק" | הכול פוליטי
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עיסאווי פריג'
צילום: בלי

קצת יותר מ-100 ימים לבחירות ומרצ עדיין מדשדשת בסקרים. בריאיון הערב (שבת) ליערה שפירא וסולימאן מסוואדה אמר השר לשיתוף פעולה אזורי עיסוואי פריג' על תנועתו כי "הספינה לא שוקעת, אנחנו מחליפים מנועים - לכולם יש תחליף". פריג' התייחס לאפשרות שימשיך בחיים הפוליטיים ואמר "גם עם זהבה גלאון, לא אתמודד לכנסת הבאה", והסביר כי יוכל לממש את מחוייבותו ליחסי יהודים וערבים גם מחוץ לשדה הפוליטי.

השר פריג' התייחס לעמדת מרצ והסביר כי מדובר במפלגה עם אג'נדה אזרחית-מדינית: "כולנו ישראלים. יאיר גולן אמר שהוא רוצה שמאל ציוני גאה, וזה אומר שאין מקום לעיסוואי פריג' - 'צא החוצה'. אני רוצה שמאל ישראלי גאה. במרצ יש ציונים ולא ציונים. כל אחד יגדיר את עצמו איך שהוא רוצה. יש מדינה וכל אחד רואה את האינטרס של המדינה מזווית שונה".

סגן שרת הכלכלה יאיר גולן, המתמודד לראשות מרצ, הגיב הערב לדברי פריג': "מרצ הייתה ועודנה מפלגה ציונית שרואה את מדינת ישראל כביתו של העם היהודי, לצד הצורך בהסכם מדיני ומימוש ההיפרדות מהפלסטינים. שתי מדינות לשני עמים. עיסאווי צועק מהיציע, בזמן שאנחנו עושים את השינוי על המגרש"

קודם לכן התייחס ח"כ רם שפע, יו"ר סיעת העבודה, לאפשרות שהעבודה תתאחד עם מרצ, ואמר: "פחות מתאים ביחד, לא ברור מה קורה שם, יש עוד הרבה זמן", והוסיף כי מרצ, בשונה ממפלגת העבודה, איננה מפלגה ציונית. ביחס לתמיכת העבודה בהתמודדותו של שר הביטחון גנץ לראשות הממשלה אמר: "אני פחות מעריך את השינויים בעמדות הפוליטיות כדי להתקדם לכיסא ראש הממשלה - שנראה לי שזה מה שעשה גנץ".

 

גם ח"כ אמיר אוחנה התראיין בתוכנית ואמר כי הוא תומך בפרישתו של יולי אדלשטיין מההתמודדות על ראשות הליכוד. על החלטת היועמ"שית לאפשר לגנץ לבחור את הרמטכ"ל הבא, כינה אותה "צביעות", והסביר: "כשעמדנו במצב דומה כממשלת מעבר - הייעוץ המשפטי מנע מאיתנו כל צעד ושעל. היה ולא תוקם ממשלה, אפשר לשקול שוב". עוד אמר כי "צריך לשנות את כללי המשחק. המוסד הזה פועל בלי חוק".

הפופולריים