רז נזרי: "השיח סביב תיקי נתניהו מסוכן"

רז נזרי: "השיח סביב תיקי נתניהו מסוכן"

המשנה ליועמ"ש היוצא ליווה את העמדתם לדין של נבחרי ציבור בכירים כמו קצב, אולמרט, ליברמן ועוד והיה מעורב בייעוץ לממשלה מההתנתקות ועד הקורונה. בריאיון הוא מדבר על עמדתו המסויגת בתיקי נתניהו, על הריסוק של מערכת אכיפת החוק, ומה הוא חושב על כך שלמרות שהיה המועמד המוביל - לא נבחר להחליף את מנדלבליט
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רז נזרי
צילום: רז נזרי

המשנה היוצא ליועץ המשפטי לממשלה רז נזרי אמר הערב (שבת) בריאיון פרישה מיוחד כי לא שינה את דעתו בנוגע לתיקי נתניהו - בהם חשב שצריך להעמיד את נתניהו בהפרת אמונים אך לא בשוחד. עם זאת, טען כי היועץ המשפטי לממשלה דאז אביחי מנדלבליט קיבל החלטה על כתב האישום על סמך דיונים יסודיים ורציניים. 

נזרי תמך במתווה להסדר טיעון שכללה הרשעה בהפרת אמונים בתיקי 1000 ו-4000: "חשבתי שזה גם אינטרס של ההגנה, כי אני מניח שהסנגורים של נתניהו יודעים מה המשמעות של ההרשעה בסעיפים הללו. זה גם אינטרס של התביעה כי בעיניי אלה הסעיפים שיש סיכוי סביר להרשעה בהם". סיבה נוספת להסדר טיעון, לטענתו, היא "השיח המסוכן" שהתפתח במדינה סביב משפט ראש הממשלה לשעבר.

 נזרי, שהודיע על פרישתו לאחר שבאופן מפתיע לא נכלל בין שלושת המועמדים הסופיים לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה אמר ביחס למתקפות של ראש הממשלה לשעבר נתניהו ואחרים כי "ההכפשות והאיומים בפיטורים של בכירי המערכת הם דבר מסוכן, ומדובר במי שרוצים בריסוק המערכת ולא בריסונה". נזרי אמר כי במקביל מערכת אכיפת החוק נוטה לומר שהיא קשובה לביקורת אך לא תמיד עושה משהו כדי ליישם בפועל, והוא חושב שצריך להודות ביותר טעויות בזמן אמת.

הפופולריים