ביידן לכאן חדשות: לא נחכה לעד לתשובת האיראנים

ביידן לכאן חדשות: לא נחכה לעד לתשובת האיראנים

רה"מ לפיד במסיבת עיתונאים עם נשיא ארה"ב: אם איראן תמשיך לרמות - יהיה לזה מחיר כואב • לפיד וביידן חתמו על "הצהרת ירושלים", שמעגנת את השותפות האסטרטגית בין שתי המדינות.
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום: אמיל סלמן
צילום: צילום: אמיל סלמן

נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן אמר היום (חמישי) בתשובה לשאלת כאן חדשות: "אנחנו מחכים לתשובת האיראנים על הסכם הגרעין - אבל לא נחכה לנצח". את הדברים אמר במסיבת עיתונאים משותפת שקיים היום נשיא ארצות הברית עם ראש הממשלה יאיר לפיד.  ביידן הוסיף שדן עם לפיד בהתחייבות האמריקנית שלא לאפשר לאיראן לעולם להשיג נשק גרעיני. "אני עדיין מאמין שדיפלומטיה היא הדרך להבטיח זאת", הוא אמר.

כשנשאל אם ביקורו במזרח ירושלים ללא נציג ישראלי מבטא שינוי במדינות, הוא השיב לגילי כהן: "לא". הוא שב והביע תמיכה בפתרון שתי המדינות, וציין כי כל סטיה ממנו תפגע באינטרס הביטחוני ארוך-הטווח של ישראל.

ראש הממשלה לפיד אמר כי אויבינו מבקשים להשמיד את מדינתו היחידה של העם היהודי. "לעולם לא נאפשר להם זאת", הוא הדגיש, "אם איראן תמשיך לרמות - יהיה לזה מחיר כואב". הוא הוסיף כי ישראל מפנה מסר אל מדינות האזור והעם הפלסטיני: אנו רודפי שלום, אך לא נוותר על קמצוץ מביטחוננו.

מסיבת העיתונאים התקיימה מיד לאחר שנשיא ארצות הברית וראש הממשלה חתמו מול המצלמות על "הצהרת ירושלים", שנחשפה לראשונה בכאן חדשות, ומעגנת את השותפות האסטרטגית בין שתי המדינות.

בהצהרה צויין: "המדינות מאשרות את הצורך להתעמת עם כוחות רדיקליים, כגון חמאס, המבקשים ללבות את המתיחות ולהצית אלימות וטרור. ביידן מאשר מחדש את תמיכתו העקבית בפתרון שתי המדינות. המנהיגים מאשרים גם את מחויבותם המשותפת ליוזמות המחזקות את הכלכלה הפלסטינית ומשפרות את איכות החיים של פלסטינים". 

הצהרת ירושלים

הפופולריים