ביידן קיבל את עיטור הנשיא: "עם תמיכת ארה"ב לעולם לא תישארו לבד"

ביידן קיבל את עיטור הנשיא: "לא תעמדו לבד"

הרצוג לנשיא ארה"ב: מי ייתן ונסיעתך לסעודיה תביא מסר של תקווה לכל האזור • דיווח בארה"ב: השר גנץ חשף בפני ביידן הסכמים ביטחוניים עם מדינות ערב שאינן חברות ב"הסכמי אברהם" • ביידן כתב בספרו של הנשיא: "משורשינו האירים המשותפים לאהבתנו המשותפת לישראל, אנו מאוחדים בלב וברוח"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ביידן והרצוג
צילום:

נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן ערך היום (חמישי), ביום השני של ביקורו בישראל, פגישות מדיניות רבות, בהן פגישה עם ראש הממשלה יאיר לפיד, נשיא המדינה יצחק הרצוג וראש האופוזיציה בנימין נתניהו. לפיד וביידן חתמו בתום פגישתם על "הצהרת ירושלים". 

יובל דיין התחמקה מללחוץ לביידן את היד - קידוש השם או פגיעה בכבוד?

עדכונים שוטפים

20:35 | הנשיא ביידן הגיע לטקס פתיחת המכבייה באצטדיון טדי – בדיוק בזמן לכניסת המשלחת האמריקנית 

20:00 | יובל דיין הגיבה לתקרית לחיצת היד עם ביידן: "אני כל כך מתרגשת מהמעמד ומהזכות שניתנה לי, בשבוע האחרון במהלך ההכנות לטקס דאגתי להודיע מספר פעמים לכל מי שרק אפשר מטעם בית הנשיא שאני שומרת נגיעה. לא היתה לי חלילה כל כוונה לפגוע אלא אך ורק לייצג את המדינה שלנו בכבוד ולהשאר נאמנה לערכים שלי כבחורה דתייה". 

19:38 | דיווח ב"וול סטריט ג'ורנל": גנץ הראה לביידן הסכמים ביטחוניים שיש לישראל עם מדינות ערב שאינן חברות ב"הסכמי אברהם". 

18:12 | ביידן קיבל את עיטור הנשיא

18:09 | ביידן להרצוג: "כשאני רואה את ישראל משגשגת ואת חלומותיה הפרועים ביותר הופכים למציאות – עבורי זה נס. כשאני מסתכל על העם הגאה הזה, אני רואה אנשים שהם בטוחים יותר, משולבים טוב יותר באזורם ושיש להם יחסים טובים יותר עם שכניהם – אני רואה עם שלעולם לא ישכון לבדו. עם תמיכתה של ארה"ב לעולם לא תישארו לבדכם. לכן המחויבות של ארה"ב לכיפת ברזל אינה מעורערת, והיא אינה מוגבלת לזהות הנשיא בבית הלבן, היא טבועה באחריות האמריקנית לישראל".

18:05 | הרצוג מעניק לביידן את עיטור הנשיא: "מי ייתן ונסיעתך לסעודיה תביא מסר של שלום ותקווה לכל האזור"

17:44 | ביידן ונתניהו נפגשים


17:33 | ביידן כתב בספרו של נשיא המדינה: "בוז'י ידידי, תודה על כל מה שאתה ומשפחתך עשיתם למען העמקת הקשר האיתן בין שתי מדינותינו הגדולות. משורשינו האירים המשותפים לאהבתנו המשותפת לישראל, אנו מאוחדים בלב וברוח. מי ייתן וידידותנו תימשך ותמשיך לצמוח! זה הקטע האירי בכל הסיפור, כפי שסבי פינגן נהג לומר. אלוהים יברך אותך".

 ביידן חותם בספר הנשיא (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

17:25 | גורם אמריקני ל"רויטרס": סעודיה צפויה לאפשר למטוסים ישראליים לחלוף בשטחה האווירי, ולאפשר טיסות ישירות לעולי רגל מוסלמים למכה. ביידן צפוי להכריז על כך בביקורו בסעודיה

16:55 | ביידן מתקבל בטקס חגיגי בבית הנשיא בירושלים

 הרצוג וביידן (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

מתוך הפגישה בין ביידן והרצוג

14:52 | הנשיא ביידן לשאלת כאן חדשות: "אנחנו מחכים לתשובת האיראנים על הסכם הגרעין - אבל לא נחכה לנצח". על השאלה אם הביקור במזרח ירושלים ללא נציג ישראלי מבטא שינוי במדיניות השיב הנשיא לגילי כהן: "לא"

14:45 | ביידן: "שוחחנו על המחויבות האמריקנית שאיראן לעולם לא תשיג נשק גרעיני. אני עדיין מאמין שדיפלומטיה זו הדרך להשיג את התוצר הזה. פוטין הוא אתגר ליציבות בכל העולם. נמשיך לעבוד על שלום באמצעות משא ומתן בין מדינת ישראל לעם הפלסטיני. הדרך הטובה ביותר להשיג זאת היא פתרון שתי המדינות – שני עמים שחיים זה לצד זה בשלום ובביטחון"

14:37 | לפיד לצד ביידן: "אם איראן תמשיך לרמות - יהיה לזה מחיר כואב"

14:15 | פורסמה "הצהרת ירושלים" עליה יחתמו ביידן ולפיד: "המדינות מאשרות את הצורך להתעמת עם כוחות רדיקליים, כגון חמאס, המבקשים ללבות את המתיחות ולהצית אלימות וטרור. ביידן מאשר מחדש את תמיכתו העקבית בפתרון שתי המדינות. המנהיגים מאשרים גם את מחויבותם המשותפת ליוזמות המחזקות את הכלכלה הפלסטינית ומשפרות את איכות החיים של פלסטינים"

11:56 | הסתיימה פגישת לפיד-ביידן ומתחילה הפגישה המורחבת. על איראן וסעודיה. לפיד לביידן בהקשר האיראני: אל תחזרו להסכם הגרעין. צריך ללכת למועצת הביטחון. ביידן: אנחנו מנסים להגיע להסכם. אבל גם לזה יש מתישהו דד-ליין. בעניין הפלסטיני ביקש ביידן: "אל תפתיעו אותנו". לפיד אמר שכך היה כל הזמן ואמר לו שהוא היה שמח ליזום פרוייקטים נוספים לכלכלת ירושלים.

11:15 | בארבע עיניים: לפיד וביידן נפגשים

08:42 | השר לביטחון הפנים עמר בר לב לכאן רשת ב: "אם הייתי מדבר עם ביידן הייתי מדבר איתו על איך למרות המצב הפוליטי המורכב בארץ - מתקדמים לחזון של שלום. יש מהלכים שאפשר לעשות אותם גם היום - בדרום, בעזה וביו"ש"

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

07:29 | מנכ"ל משרד החוץ אלון אושפיז לכאן רשת ב: "בהצהרת ירושלים ישראל וארצות הברית מדברות על המחויבות למנוע מאיראן נשק גרעיני. אחרי זה יש משפט ולפיו ארצות הברית תעשה כל מה שביכולת הכלים הלאומיים שלה כדי למנוע את זה - לא מדובר רק בהצבעות באו"ם. ארצות הברית מעדיפה לחזור להסכם אבל גם מכירה במציאות".

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

06:51 | מאחורי הקלעים נמשכים המגעים לסיכום עסקה סביב האיים טיראן וסנפיר בים האדום. במסגרת העסקה יעזבו את האיים משקיפי האו"ם, תמורת סידורי ביטחון חלופיים והאיים יעברו ממצרים לסעודיה. הפרטים עוד לא סוכמו סופית. בשלב זה השיחות והדיונים עוד נמשכים, וההערכה היא שהם יסגרו עד סוף השבוע - כשביידן יגיע לסעודיה.

06:31 | גורם בכיר בממשל בתדרוך: הנשיא ביידן יעלה היום בשיחתו עם ראש הממשלה לפיד את הצורך לסייע לאוקראינה נוכח התוקפנות הרוסית. לדברי הבכיר ישנם מספר ״צרכים ספציפיים״ בנוגע לסיוע לאוקראינה שיעלו בשיחה. בנושא איראן אמר הגורם הבכיר בממשל כי ״הצהרת ירושלים״ שתחתם היום תבהיר כי ארצות הברית לעולם לא תאפשר לאיראן להצטייד בנשק גרעיני.

לוח הזמנים הצפוי להיום

> בשעה 18:20 יתקיים במשכן הנשיא טקס קבלת פנים לנשיא ביידן, בו יוענק לו עיטור הנשיא.

> בשעה 19:45 צפויים ראש הממשלה ונשיא ארצות הברית להגיע לאצטדיון טדי, לטקס פתיחת "המכביה" ה-21.

> בשעה 19:50 מתוכננת לנשיא ביידן פגישה חגיגית עם 250 ספורטאים חברי המשלחת האמריקנית למשחקים

ומה באשר לכבישים?

> חניון מתחם התחנה יהיה חסום למשך כל זמן הביקור.

> רחוב המלך דוד יהיה חסום בשני הכיוונים במשך כל זמן ביקור הנשיא ביידן.

> כביש בגין יישאר פתוח בשני הכיוונים במשך הביקור.

> הרחובות שייחסמו לתנועה: ז'בוטינסקי, כיכר פריז, אגרון, הלל, מנשה בן ישראל, שלמה המלך, קריב, דרך בית לחם ועמק רפאים לכיוון גן הפעמון, דובנוב והנשיא פינת האר"י.

> לקראת השתתפות הנשיא ביידן בטקס פתיחת המכביה באיצטדיון טדי בשעות הערב, ייחסמו לתנועה בשני הכיוונים גם הרחובות קרן היסוד, עזה, הרצוג וגולומב.

> החנייה תיאסר עד יום שישי בשעות הצהריים ברחובות הבאים: ז'בוטינסקי, קרן היסוד, המלך ג'ורג', הנשיא, עזה, הרצוג, שניאור חסין, בזק-בייט, שדרות הרצל, אגודת ספורט ביתר, אגרון, קריב, דרך חברון, שלמה המלך, הצנחנים, יצחק הנדיב, בר לב, מנהרת צה"ל, מנהרת אשכול, מנהרת נעמי שמר, שדרות האוניברסיטה – רחובות אלה ייחסמו לתנועה לסירוגין במשך הביקור.

> לרשות תושבי הרחובות שבהם תאסר החניה יעמדו החניונים האלה: מנורה, וולפסון-דיסקין, הלאום, אגרון, אחד העם, יס פלאנט, כיכר ספרא והגן הבוטני.

השתתפו בהכנת הידיעה: גילי כהן, עמיחי שטיין, בן יניב, שחר אלהרל, ורד פלמן ועומרי חיים.

הפופולריים