גורמים רשמיים בצרפת ללבנון: אסור שפרובוקציות יפגעו במו"מ על הגבול הימי עם ישראל

גורמים בצרפת ללבנון: לא לפגוע במו"מ עם ישראל

המסר מגיע לאחר שיגור המל"טים לאסדת כריש: המו"מ הוא אינטרס של לבנון" • השגריר באו"ם ארדן למועצת הביטחון: "שיגור המל"טים - פרובוקציה שעלולה להוביל להסלמה באיזור"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אסדת כריש
צילום: צילום: רויטרס

המשא ומתן על הגבול הימי עם לבנון: גורמים רשמיים בצרפת העבירו מסר בימים האחרונים לממשלת לבנון כי המשא ומתן חשוב, והוא אינטרס של לבנון ולכן אסור שהפרובוקציות יפגעו בו. כך פורסם היום (שלישי) בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב. המסר של צרפת, שלה השפעה משמעותית בלבנון, מגיע בעקבות פעילות חיזבאללה ושיגור המל"טים לעבר אסדת הגז כריש.

כפי שפורסם השבוע בכאן חדשות, השבוע יגיע השליח האמריקני עמוס הוכשטיין לישראל, אחרי שהיה בביירות, וייפגש עם שרת האנרגיה, קארין אלהרר, וצוות המשא ומתן. בכירים בישראל הביעו אופטימיות בנוגע לסיכוי להתקדמות בשיחות.

שגריר ישראל באו"ם, גלעד ארדן, קרא הלילה למועצת הביטחון להתערב ומבהיר כי ישראל תנקוט את כל האמצעים כדי להגן על תשתיות האנרגיה שלה. בפנייתו למועצת הביטחון כתב השגריר ארדן כי שיגור המל"טים הוא ניסיון ברור לאיים על ישראל. "מדובר בהתגרות, שעלולה להוביל להסלמה באזור. על הקהילה הבין-לאומית לגנות אותה בחריפות", הדגיש שגריר ישראל באו"ם.

הפופולריים