היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב: איראן מתכננת להעביר לרוסיה מאות מל"טים תוקפים

סאליבן: איראן תעביר לרוסים מאות מל"טים תוקפים

בשל מחסור בחיטה: חשש בישראל מזעזוע במדינות ערב • המצור הימי של רוסיה על אוקראינה נמשך כבר כמה שבועות, ומונע מייצואנית החיטה החמישית בגודלה בעולם לספק מזון למדינות שונות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
לוגנסק, אוקראינה, מלחמה, המלחמה באוקראינה, רוסיה, 14.6.22
צילום: צילום: אי-פי

היועץ לביטחון לאומי של ארצות הברית, ג'ק סאליבן, אמר היום (שני) כי איראן מתכננת להעביר לרוסיה מאות מל"טים תוקפים לשימוש במלחמה באוקראינה. בתדרוך עם כתבים הוסיף סאליבן כי ייתכן שהאיראנים ייאמנו את הרוסים כבר החודש.

בשל המצור הרוסי באוקראינה, שהוביל למחסור בחיטה - בישראל חוששים מזעזוע במדינות ערב - כך פורסם היום בחדשות הערב בכאן 11. הנושא צפוי לעלות בפגישות של בכירים ישראלים עם נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן בעוד יומיים. 


המצור הימי של רוסיה על אוקראינה נמשך כמה שבועות. אוקראינה היא ייצואנית החיטה החמישית בגודלה בעולם, ולא מעט ממדינות ערב מתבססות עליה. בהודעה הישראלית על שיחת הטלפון בין ראש הממשלה יאיר לפיד לנשיא מצרים עבד אל-פתאח א-סיסי נכתב כי השניים דנו "על ההשלכות של מלחמה באוקראינה על נושא ביטחון המזון".

גורמים ישראלים שוחחו לאחרונה על הנושא עם גורמים אירופים. בישראל מנסים למצוא דרכים כיצד לסייע למדינות ערב. גם נשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן קיים שיחות בנושא עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין ועם נשיא אוקראינה ולדימיר זילנסקי. מטרת השיחות הייתה להגיע לפשרה שתאפשר את ייצוא החיטה מאוקראינה. 

הפופולריים