סקר כאן חדשות: איחוד גנץ-סער – הרשימה השלישית בגודלה

סקר כאן חדשות: אחרי האיחוד - גנץ וסער ומזנקים
ימינה בראשות שקד לא עוברת את אחוז החסימה • הצטרפות אפשרית של איזנקוט לסער וגנץ מעניקה לרשימה החדשה עוד שלושה מנדטים • נתניהו מוביל בשאלת ההתאמה לראשות הממשלה עם 45%
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גנץ וסער
צילום: צילום: תומר נויברג

ביום שאחרי האיחוד הדרמטי בין בני גנץ ורשימת כחול לבן ובין גדעון סער וסיעת תקווה חדשה, היום (שני) התפרסם סקר כאן חדשות בחדשות הערב בכאן 11. על פי הסקר שנעשה במכון קנטאר בראשות דודי חסיד, הרשימה הטרייה "כחול לבן-התקווה החדשה" בראשות גנץ וסער מגיעה ל-14 מנדטים - הרשימה השלישית בגודלה. צירופו האפשרי של הרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט מוסיף לרשימה שלושה מנדטים. בתוך כך, "ימינה" בראשות איילת שקד - לא עוברת את אחוז החסימה. 

הליכוד בראשות בנימין נתניהו לא נהנית ממחיקת ימינה, ונשארת עם 34 מנדטים - כמו בסקר כאן חדשות בשבוע שעבר. יש עתיד של ראש הממשלה יאיר לפיד מתחזקת בשני מנדטים ל-23 מושבים. הציונות הדתית של סמוטריץ' ובן גביר עם 10 מנדטים, כמו בסקר שעבר.

באשר למפלגות החרדיות, ש"ס יציבה עם 8 מושבים ויהדות התורה יציבה עם 7 מנדטים. הרשימה המשותפת בראשות איימן עודה עם 6 מנדטים וישראל ביתנו של ליברמן עם 5 מושבים. העבודה של מרב מיכאלי נשארת עם 5 המנדטים של הסקר הקודם.

רע"ם בראשות מנסור עבאס עם 4 מנדטים, מרצ של ניצן הורוביץ עם 4 מנדטים, נכנסת לכנסת לפי הסקר הזה. כאמור, מתחת לאחוז החסימה ניצבת איילת שקד ומפלגת ימינה, עד לפני שבוע וחצי מפלגת שלטון, הפעם - עם 1.9% בלבד מקולות הבוחרים.

בתמונת הגושים: גוש נתניהו עם 59 מנדטים, מרחק שני מנדטים מהרוב הדרוש לו כדי להקים ממשלה. גוש לפיד-סער-גנץ עם 51 מנדטים בלבד, אבל עם הרשימה המשותפת ורע"ם יש למרכז-שמאל בלוק חוסם, עם 61 מנדטים לגוש "רק לא ביבי".

צירוף אפשרי של הרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט לרשימה המאוחדת כחול לבן-התקווה החדשה, מוסיף לרשימה שלושה מנדטים – 2 על חשבון יש עתיד ו-1 על חשבון הליכוד. במקביל, הליכוד מקבל מנדט מהציונות הדתית.

חלוקת המנדטים, במקרה של הצטרפות איזנקוט לגנץ וסער

בסקר נשאלו המשיבים מי מתאים יותר לכהן ראש ממשלת ישראל – בנימין נתניהו או יאיר לפיד? 45% מכלל המשיבים תמכו בבנימין נתניהו, 36% ביאיר לפיד ו-19% לא תמכו באיש. מדובר בשיפור בשיעורי ההתאמה של לפיד לאחר כשבוע מכניסתו לתפקיד.

כשנשאלו מי מתאים לתפקיד בין נתניהו לבין בני גנץ – 45% מכלל המשיבים תמכו בנתניהו, 28% בגנץ ו-27% לא תמכו באיש. על פי הסקר, גנץ סובל מנחיתות גדולה יותר בהשוואה לנתניהו, בעיקר בשל העובדה שגוש המרכז-שמאל לא עומד מאחוריו באופן גורף.

באשר לשאלה מי מתאים לתפקיד – לפיד או גנץ, 26% מכלל המשיבים תמכו בלפיד וכך גם בגנץ. 48% לא תמכו באיש. עם זאת ליאיר לפיד יתרון בגוש המרכז-שמאל, לגנץ יתרון יחסי בקרב מצביעי הימין.

סקר מכון קנטאר בראשות דודי חסיד נעשה בקרב מדגם של 565 גברים ונשים בגילאי 18 ומעלה. הסקר בוצע היום, והתבקשו לענות עליו 3,423 בני אדם. טעות הדגימה: 4.4%+. 

הפופולריים