משרד האנרגיה לחץ שלא לפרסם מתקפות כטב"מים של חיזבאללה על אסדת הגז

משרד האנרגיה התנגד לפרסום המתקפות על האסדה

במשרד חוששים מפגיעה באינטרסים הכלכליים של ישראל • ממשרד האנרגיה מסרו בתגובה: "מעבירים מסרים בנושאים ביטחוניים לגורמים הרלוונטים ולא לתקשורת" • רם בן ברק לכאן רשת ב: "לא חושב שחיזבאללה רוצה עימות עם ישראל"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אסדת כריש
צילום: צילום: רויטרס

משרד האנרגיה התנגד לאישורים שניתנו לפרסם לציבור את דבר המתקפות של כלי טייס בלתי מאוישים של חיזבאללה נגד אסדת כריש, כך אמר לכאן חדשות מקור המעורה בנושא. בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב פורסם היום (חמישי) כי המשרד לחץ כמה פעמים שלא לפרסם את דבר המתקפות. 

החשש של המשרד הוא מפגיעה באינטרסים הכלכליים של ישראל, בין השאר לקראת הפקת הגז שצפויה להתחיל באסדה בעוד חודשיים, בחודש ספטמבר. משרד האנרגיה מסר בתגובה כי "המשרד מעביר את מסריו בנושאים ביטחוניים לגורמים הרלוונטיים ולא לתקשורת. המשרד ימשיך לשמור על הביטחון האנרגטי של מדינת ישראל".

כריש במים סוערים | האזינו לעוד יום

יו"ר ועדת חוץ וביטחון רם בן ברק התייחס לפרסום ואמר בריאיון לאריה גולן בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב: "אם אנחנו היינו מסתירים חיזבאללה היו מפרסמים. זו עליית מדרגה של חיזבללה. כרגע הוא לא מצליח אבל זה משהו שצריך לקחת אותו בחשבון ולראות כיצד מגיבים עליו. לא חושב שהוא רוצה עימות חזיתי עם ישראל אלא עניינים של פנימה ולא החוצה. האסדה במים ישראלים לפי כל חישוב".

האזינו לריאיון עם רם בן ברק

אתמול, פורסם לראשונה בכאן חדשות כי צה"ל סיכל בשבוע שעבר כטב"ם ששיגר ארגון הטרור חיזבאללה מלבנון. ביום רביעי, 29 ביוני, זיהו מערכות הגילוי של צה״ל כלי טיס לא מאויש בדרכו מלבנון, לעבר המים הכלכליים של ישראל ולעבר מאגר כריש, ובצה"ל הפילו אותו.

מדובר צה"ל נמסר כי "כוחות צה״ל הפילו את הכלי במרחק רב מהגבול הימי, לא נשקף איום או סכנה. הכטב״ם משויך לארגון הטרור חיזבאללה והופל במרחב הימי של לבנון". עוד אומרים בצה"ל שהאירוע לא פורסם מתוך שיקולים מבצעיים ולא מרצון להסתיר את האירוע מהציבור.

בשבת האחרונה יירט צה"ל שלושה כטב"מים ששוגרו מלבנון וטסו לכיוון המים הכלכליים של ישראל. את היירוט של אחד הכלים ביצע מטוס F16 "ברק" ושניים נוספים יורטו באמצעות טילי ברק מספינת טילים "אחי אילת" של חיל הים. חיזבאללה קיבל עליו את האחריות לשיגור וטען כי בוצע לצורך משימות מודיעין. בארגון הדגישו כי "המשימות הנדרשות הושלמו והמסר הועבר".

הפופולריים