רה"מ לפיד: איראן לא תחזור להסכם הגרעין עד שלא יהיה איום צבאי ממשי

לפיד: רק איום צבאי יחזיר את איראן להסכם

לפיד בתדרוך עיתונאים: "ישראל לא תהסס לפעול למנוע התקפות על אסדות הגז שלה" • רה"מ אמר לנשיא מקרון כי העולם חייב להגיב להפרות איראן: "המצב הנוכחי לא יכול להימשך" • נשיא צרפת: "מחויב לביטחונה של ישראל ולהצלחתה באזור"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עמנואל מקרון, יאיר לפיד, 05.07.22
צילום: צילום: גטי אימג'ס

ראש הממשלה יאיר לפיד, המבקר בפריז, התייחס היום (שלישי) להסכם הגרעין עם איראן בתדרוך עיתונאים ואמר כי "אם האיראנים לא היו מוכנים לחזור להסכם הזה, אז הם לא יסכימו לשום דבר אחר - עד שלא יהיה איום צבאי ממשי". עוד ציין לפיד כי הציג לנשיא צרפת עמנואל מקרון חומר מודיעיני שנוגע לחיזבאללה, בין היתר על רקע ההתקפות על אסדת הגז כריש, וחזר על דבריו בהצהרה שמסר עם הגעתו לבירה הצרפתית: "ישראל לא תהסס לפעול למנוע התקפות על אסדות הגז שלה"

ראש הממשלה יאיר לפיד המריא היום לביקור בצרפת, ובהצהרה משותפת עם הנשיא מקרון אמר לפיד כי "חיזבאללה ניסו לתקוף אותנו בכטב"מים, ישראל לא תשב בשקט". על איראן אמר ראש הממשלה כי העולם חייב להגיב להפרות של טהראן. לדבריו, המצב הנוכחי לא יכול להימשך.

נשיא צרפת אמר כי פריז מחויבת לביטחון ישראל. עוד אמר כי "אין זמן טוב לחזרה לשיחות עם הפלסטינים, אני יודע שאתה (לפיד) יכול להיות האדם הזה". מקרון הוסיף כי היציבות בלבנון חיונית לאזור. בנושא הגרעין האיראני אמר מקרון כי "אנחנו צריכים להמשיך את קיום שיחות המשא ומתן וניקח את האינטרסים של כל הצדדים בחשבון, גם של ישראל".

לפני ההמראה אמר ראש הממשלה: "צרפת היא שותפה אסטרטגית גדולה של ישראל, בכל מיני תחומים. אבל חלק גדול מהנסיעה היום הוא העובדה שצרפת היא אחת ממדינות E3 שעוסקות בהסכם הגרעין עם איראן. חשוב שתישמע דעתנו בעת הזאת נגד ההסכם המסוכן הזה".

עוד הוסיף לפיד: "כמו כן, אנחנו נדון כמובן במה שהתרחש בתקופה האחרונה מול חופי לבנון. היו התקפות חוזרות ונשנות על אסדות גז ישראליות. ישראל לא תסכים לסוג כזה של התקפות על הריבונות שלה, וכל מי שעושה את זה צריך לדעת שהוא לוקח סיכון מיותר לשלומו. ממשלת לבנון צריכה לרסן את חיזבאללה אל מול ההתקפות האלה, או שאנחנו ניאלץ לעשות זאת".

פצצה מתקתקת מתחת לאף: האם עוד ניתן לעצור את איראן מלהשיג נשק גרעיני?

הפופולריים