רה"מ לפיד ביקש להגיע לאירוע של נכדת ח"כ גפני וסורב

לפיד ביקש להגיע לאירוע של נכדת גפני - וסורב

הרב דרוקמן: אם בן גביר תומך בטרור – אין לו מקום בממשלה • ישראל כ"ץ לכאן רשת ב: "הליכוד לא הולך להדיח אנשים" • אלקין על המתקפה נגד היועמ"שית: פעם דברים כאלו היו מחוץ לשיח • שקד תקפה את סער: "ניהלת מו"מ עם נתניהו במשך שבועות", שהשיב: "עמדתי במבחן שאף פוליטיקאי לא עמד בו"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משה גפני, יאיר לפיד
צילום: צילום: יונתן זינדל ומארק ישראל סלם, פלאש 90

עדכונים שוטפים

21:00 | הקמפיין של לפיד: רה"מ מעכב את הפתיחה הרשמית של קמפיין הבחירות של יש עתיד. בינתיים מעדיף לנהל "קמפיין שקט" מלשכתו

20:30 | בעקבות מריבות פנימיות - הפריימריז בליכוד צפויים להתעכב. התאריך המשוער כעת הוא 2 באוגוסט. נתניהו טרם החליט בנוגע למתווה הבחירות. בין בכירי הליכוד יש שדוחפים למתווה שיאפשר התחדשות של הרשימה בשמות חדשים. בית התומכים - ישראל כץ, יו"ר מזכירות הליכוד. מנגד, נתניהו חושש מנוכחות מוגברת של נציגים חדשים ברשימה.

בתוך כך, בעקבות אמירות שנשמעו בראיונות של חברי ליכוד על האפשרות לשבת עם מנסור עבאס ועל היועמ"שית לממשלה, נתניהו זועם על היעדר "משמעת קמפיין" בראיונות של הח"כים

17:50 | מירי רגב, תחליפו את היועצת המשפטית לממשלה אם תהיו בשלטון?

ח"כ רגב לרן בנימיני ויגאל גואטה בכאן רשת ב:"נצטרך לבחון את כלל המינויים שנעשו בתקופת בנט. מצפה ממנה שהיא תגיד שאין מינוי רמטכ"ל בתקופת בחירות". רגב טענה שהיועץ המשפטי הקודם, אביחי מנדלבליט, אסר על ממשלת-המעבר של נתניהו למנות מפכ"ל חדש למשטרה, וכך יש לנהוג גם כעת.

 ח"כ רגב (צילום: מרים אלסטר פלאש 90)

17:00 | רה"מ לפיד ביקש להגיע לאירוע של נכדת ח"כ גפני וסורב 

13:50 | יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר בתגובה לריאיון של הרב דרוקמן: "‏הניסיון להנדסת התודעה ולפגוע בי הוא מדהים. שמעתי הריאיון ושוחחתי גם עכשיו עם הרב דרוקמן. חבל שלא צוין שמדובר בתיקים על חלוקת כרוזים ומדבקות לפני 20 שנה שבהם נכתב כהנא צדק ולגרש האוייב הערבי. אגב, בשיחה מעכשיו כששמע במה מדובר הרב פרץ בצחוק".

ח"כ בן גביר הוסיף: "מציע שבתקשורת יתחילו לשאול שאלות על ווליד טאהא שתמך ברצח חיילים לפני שנה, או איבתיסאם מראענה שתמכה בהשמדת זיכרון לפני 5 שנים ולא בכרוזים שחלקתי לפני 20 שנה".

12:50 | הרב חיים דרוקמן, מראשי הציונות הדתית, אמר בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב כי אין מקום לתומכי טרור בממשלה. הוא הוסיף שאם חבר הכנסת איתמר בן גביר אכן תומך בטרור – הדבר חל גם עליו. דרוקמן הביע תקווה שתוצאת הבחירות תאפשר הקמת ממשלה עם רוב מוצק. לדבריו, "כמובן שהייתי רוצה שזו תהיה ממשלה שתלך בדרך שלי, אבל מעולם לא אמרתי על ממשלה שיש לה רוב שהיא אינה לגיטימית. אם העם נתן לה רוב, היא לגיטימית גם אם אני מתנגד לדרכה". 

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

09:03 | עימות התפתח היום בין שרת הפנים איילת שקד לשר המשפטים גדעון סער. שקד תקפה את סער על דבריו בריאיון לגלי צה"ל שבו טען כי היא חתרה להקמת ממשלה בראשות נתניהו לפני פיזור הכנסת, ואמרה: "אם אתה מאשים אותי בכך שהפכתי עולם למנוע הליכה לבחירות - אני מודה באשמה. רק יש לי שאלה – למה אתה ניהלת משא ומתן עם אנשי נתניהו במשך מספר שבועות, אם זה כל כך מפריע לך?". 

 סער ושקד (צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90)

סער השיב: "עמדתי במבחן שאף פוליטיקאי לא עמד בו. את יודעת היטב, כמי שפעלה לשכנע אותי, שסרבתי לפני כשנה להצעת גוש נתניהו לכהן כראש ממשלה ראשון ברוטציה. הכל - בשביל להקים את הממשלה שאת יושבת בה. גם עתה קיבלתי הצעות מפתות - וסרבתי. האם יש אדם אחד שמאמין שאת היית עומדת במבחן כזה?". 

08:30 | חבר הכנסת מיקי זוהר מהליכוד אמר כי מפלגתו אינה מאיימת על היועצת המשפטית לממשלה אך סבורה כי בממשלת מעבר לא צריך למנות בעלי תפקידים בכירים. בריאיון לתוכנית קלמן ליברמן בכאן רשת ב אמר זוהר כי אין לליכוד מילה רעה על המועמד המוביל לתפקיד הרמטכ"ל או על התאמתו, אלא ביקורת על ההליך, שנעשה לדבריו, באופן חד צדדי ודורסני. לטענה כי בתקופת ממשלת המעבר של הליכוד מונה ראש מוסד חדש, אמר זוהר כי "מהלך כזה יכול להתאפשר רק כשיש תיאום והסכמה בין הקואליציה לאופוזיציה".

האזינו לריאיון עם מיקי זוהר

זוהר הדגיש כי התיקון והרפורמות שהליכוד מעוניין לעשות במערכת המשפט לא נועדו לפגוע במערכת או לרסק אותה. לדבריו, המתקפה של חברי הכנסת יואב קיש ושלמה קרעי נגד היועצת המשפטית לממשלה אתמול לא היתה על דעתו של יושב ראש הליכוד נתניהו.

07:35 | ח"כ ישראל כ"ץ בריאיון למאיה ראכלין: "הליכוד לא הולך להדיח אנשים, אלא לעשות שינוי במערכת המשפט כדי שדעת הציבור באמצעות הכנסת תבוא לידי ביטוי. ההגבלות על לפיד כרה"מ צריכות להיות חמורות יותר כי הוא לא קיבל את אמון הציבור. צריך לשכפל את ההנחיות שחלו על הליכוד". 

האזינו לריאיון עם ישראל כ"ץ

07:21 |  השר זאב אלקין התייחס בריאיון למאיה ראכלין בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב לסבב הנוסף של "דירה בהנחה" לפני הבחירות: "כל השיווקים כבר באוויר, הקבלנים ניגשים אליהם ויהיו עוד סבבי הגרלות. תוך שנה וחצי מתוך 120 אלף משפחות - 75 אלף יקבלו זכות לדירה בהנחה".

האזינו לריאיון עם זאב אלקין 

על המתקפה נגד היועמ"שית בהרב מיארה אמר: "לצערי אני מאמין לכל אמירה הזויה כזו. פעם דברים כאלו נחשבו מחוץ לשיח. בקצב הבחירות אצלנו אם נעצור את החיים לחלוטין המדינה לא תוכל להתקדם. סוג השיח מאפיונרי. כשנתניהו רוצה להשתיק מישהו הוא יודע לעשות את זה". 

07:00 | ברשם המפלגות נרשמה לאחרונה מפלגה ערבית חדשה שמורכבת מבכירים במגזר הערבי ונקראת "עתיד הנגב להכרה ושוויון". לפי גורמים במערכת הפוליטית, שמכירים את מייסדי המפלגה, מדובר במהלך שכל מטרתו להוות כוח מאזן מול מפלגת רע"ם של מנסור עבאס – בדגש על קולות הבדואים בנגב.

בכירים ברשימה המשותפת אף שוחחו לאחרונה עם אנשי המפלגה החדשה ומגעים בדבר צירופה לרשימה המשותפת במתווה כזה או אחר כבר מתקיימים, אם כי מדובר בשלב ראשוני יחסית של המגעים. שני שמות בולטים ברשימת מייסדי המפלגה הם טלאל אלקרינאוי ראש עיריית רהט לשעבר, ונטיף אבו עראר ראש המועצה המכהן של ערערה. שם בולט נוסף במפלגה הוא של אברהים נסאסרה, פעיל חברתי מוכר ממכון הנגב.

לדברי ח"כים ברשימות הערביות מדובר במהלך שנועד לקחת קולות באופן ישיר מהמעוזים של רע"ם בדרום ולייצר משוואה חדשה בהקשר הזה במאבק על הקול הערבי.

06:30 | 44% מהמשיבים על סקר המנדטים של כאן חדשות שפורסם אמש בחדשות הערב קבעו כי הנושא החשוב ביותר עבורם כשיחליטו לאיזו מפלגה להצביע הוא הטיפול ביוקר המחיה. בפער גדול מנושא זה, 15% מהמשיבים מסרו כי הנושא החשוב ביותר עבורם הוא יושרה אישית וטוהר מידות, 14% טענו כי דווקא הנושא הביטחוני עומד בראש סדר העדיפויות שלהם, בעוד 11% השיבו כי דת ומדינה היא הנושא החשוב להם ביותר.

לפי הסקר שנעשה במכון קנטאר בראשות דודי חסיד, מפלגת ימינה ביום שאחרי בנט ובראשות איילת שקד מתנדנדת על סף אחוז החסימה, עם 4 מנדטים בלבד. מפלגתו של לפיד נותרת עם 21 מנדטים, כמו בסקר הקודם שנעשה לפני כניסתו לתפקיד. הליכוד בראשות בנימין נתניהו נחלשת בשני מנדטים לעומת הסקר הקודם, עם 34. כמו ימינה, גם מרצ, תקווה חדשה, העבודה ורע"ם נמצאות על סף אחוז החסימה עם 4 מנדטים בלבד, בעוד ליברמן וישראל ביתנו משיגים 5 מנדטים.

בהכנת הידיעה השתתף זאב קם

הפופולריים