סקר כאן חדשות: ימינה ושקד על סף אחוז החסימה

סקר כאן חדשות: ימינה ושקד על סף אחוז החסימה
אחרי פרישת בנט - שקד נותרת עם 4 מנדטים בלבד • הליכוד נחלשת ל-34 מנדטים, הכניסה ללשכת רה"מ לא משפיעה על לפיד • 44% השיבו - יוקר המחייה בראש סדר העדיפויות בבחירות הקרובות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איילת שקד, 05.04.2021
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אחרי מינויו של יאיר לפיד לראשות הממשלה והחלטתו של בנט לקחת פסק זמן מהחיים הפוליטיים, היום (ראשון) התפרסם סקר מנדטים בחדשות הערב בכאן 11. לפי הסקר שנעשה במכון קנטאר בראשות דודי חסיד, מפלגת ימינה ביום שאחרי בנט ובראשות איילת שקד מתנדנדת על סף אחוז החסימה, עם 4 מנדטים בלבד. 


לפי הסקר, מפלגתו של לפיד נותרת עם 21 מנדטים, כמו בסקר הקודם שנעשה לפני כניסתו לתפקיד. הליכוד בראשות בנימין נתניהו נחלשת בשני מנדטים לעומת הסקר הקודם, עם 34. כמו ימינה, גם מרצ, תקווה חדשה, העבודה ורע"ם נמצאות על סף אחוז החסימה עם 4 מנדטים בלבד, בעוד ליברמן וישראל ביתנו משיגים 5 מנדטים.  

כחול-לבן בראשות שר הביטחון גנץ מקבלת בסקר 8 מנדטים. מפלגת הציונות הדתית בראשות בצלאל סמוטריץ' ממשיכה בעלייה ועומדת על 10 מנדטים. הרשימה המשותפת נותרת יציבה על 6 מנדטים, בעוד ש"ס ויהדות התורה משיגות 8 ו-7 מנדטים כל אחת בהתאמה. הסקר של מכון קנטאר בראשות דודי חסיד נעשה בקרב מדגם של 552 גברים ונשים בגילאי 18 ומעלה. 

בסקר נשאלו המשיבים גם על אפשרות בה הרמטכ"ל לשעבר גדי אייזנקוט יהיה מספר 2 ברשימה בראשות יאיר לפיד ומתקיים איחוד של כחול-לבן, תקווה חדשה ומתן כהנא. במקרה זה, מתחזקת יש עתיד במנדט נוסף ומגיעה ל-22 מנדטים, מפלגת גנץ-סער-כהנא זוכה ל-13 מנדטים, ואילו הליכוד נחלש במנדט נוסף ל-33 מנדטים. 

מכך ניתן להסיק כי חיבור של גנץ וסער אולי יעזור כדי לוודא שסער לא ירד מתחת לאחוז החסימה - אבל לא ישנה את מפת הגושים. ולעומת זאת - חבירה של אייזנקוט ללפיד - מעבירה מנדט מגוש נתניהו - שיורד ל-58, לגוש מתנגדי נתניהו - שעולה ל-58.  

45% מכלל המשיבים השיבו כי הם בעד ממשלה בראשות בנימין נתניהו. 26% מהם בעד ממשלת ימין-חרדים בראשות ראש הממשלה לשעבר, ו-19% דווקא בעד ממשלת אחדות. 37% מהמשיבים תומכים בממשלה בראשות לפיד. 21% מהם בעד ממשלת אחדות, ו-16% בעד ממשלת מרכז שמאל. 

כמו כן, נשאלו המשיבים על הנושא החשוב ביותר עבורם כשיחליטו לאיזה מפלגה להצביע. במקום הראשון בפער רב עומד נושא הטיפול ביוקר המחייה עם 44%. לצד זאת, 15% מסרו כי הנושא החשוב ביותר עבורם הוא יושרה אישית וטוהר מידות, 14% טענו כי דווקא הנושא הביטחוני עומד בראש סדר העדיפויות שלהם, בעוד 11% השיבו כי דת ומדינה היא הנושא החשוב להם ביותר.  

הפופולריים