מתקרבים לבחירות: שקד זונחת את הניסיונות להקמת ממשלה חלופית

שקד זונחת את הניסיונות להקמת ממשלה חלופית

שרת הפנים נפגשה עם ראש הממשלה בנט ודנה איתנו בעתיד ימינה. אם בנט יפרוש, שקד רוצה לעמוד בראש המפלגה, בעוד בנט מעדיף לראות שם את מתן כהנא • בהנהגת החברה הערבית דנים באיחוד הרשימה המשותפת מחדש
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איילת שקד
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הולכים לבחירות: איילת שקד מיצתה את ניסיונותיה להקים ממשלה חלופית בכנסת הנוכחית, והיא לא מאמינה יותר בהיתכנותם - מה שמגדיל מאוד את הסיכויים לפיזור הכנסת השבוע. כך פורסם הערב (שישי) בהשבוע בכאן 11. 

בפגישתה של שרת הפנים שקד עם ראש הממשלה נפתלי בנט אחר הצוהריים, הם דנו באפשרויות הריצה בבחירות וקבעו להיפגש שוב ביום ראשון ולהמשיך את השיחה. שקד מעוניינת בריצה משותפת עם בנט, אם יישאר בפוליטיקה. אם בנט יפרוש - שקד תרצה להוביל את ימינה, אף שבנט כרגע מעדיף את מתן כהנא.

מי שיחליף את בנט, יאיר לפיד, צפוי לצאת לביקור מדיני ראשון בצרפת בשבוע הראשון של חודש יולי - כראש ממשלת מעבר. הביקור עצמו בפריז והפגישה המתוכננת עם הנשיא מקרון תוכננה עוד לפני פיזור הכנסת, על ידי לשכת בנט. פרטי הביקור צפויים להיות מסוכמים רק בהמשך, לאחר כניסת לפיד לתפקיד. 

מגעים לחיבור מחודש בין המשותפת לרע"ם

מחשש לאי-מעבר אחוז החסימה ושיעורי הצבעה נמוכים בבחירות: בהנהגת החברה הערבית דנים באיחוד הרשימה המשותפת מחדש. גורמים בוועדת המעקב העליונה לערביי ישראל, המקורבת לרשימה המשותפת, נועדו עם גורמים במועצת השורא של רע״ם ודנו עימם באיחוד הרשימה המשותפת מחדש - חד״ש, בל״ד, רע״ם ותע״ל.

הגורמים חוששים שאחת המפלגות לא תעבור את אחוז החסימה בשל אחוזי ההצבעה הנמוכים בקרב החברה הערבית שנמבאים כרגע הסקרים - כ-40%. ברע״ם לא מעוניינים כרגע באיחוד, משוכנעים שהם יעברו את אחוז החסימה ואף מעודדים מסקרים שנמאים להם כרבע מנדט מהציבור היהודי.

בהכנת הידיעה השתתפו סולימאן מסוודה וגילי כהן

הפופולריים