לאחר מעצר החוליות האיראניות: לחץ להסיר את אזהרת המסע לטורקיה

אזהרת המסע לטורקיה תבוטל?

במערכת הביטחון אומרים שישנן עדיין התראות על חוליות בשטח, למרות המעצרים המשמעותיים • עם אקדחים ומשתיקי קול: טורקיה מפרסמת תיעוד ממעצר של חוליה איראנית – שעות לאחר שדיווחו במדינה על סיכול חטיפת שגריר ישראל לשעבר ופגיעה בישראלים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אסטנבול טורקיה اسطنبول تركيا
צילום: AP

לחץ מופעל להסרת אזהרת המסע החריגה על איסטנבול לאחר מעצר החוליות האיראניות. הנושא הזה עולה גם בשיחותיו של שר החוץ יאיר לפיד בטורקיה היום (חמישי). כך פורסם בחדשות הערב בכאן 11. במערכת הביטחון אומרים כי ישנן עדיין התראות על חוליות בשטח, חרף המעצרים המשמעותיים שבוצעו. עם זאת, גורם ישראלי בכיר אומר: הסרת האזהרה תלויה בגורמי המקצוע - אנחנו קרובים לסופה.


כלי תקשורת בטורקיה פרסמו הערב תיעוד מעצרה של החוליה האיראנית. חמישה אזרחים איראנים ששהו בבניין דירות נתפסו על ידי המודיעין הטורקי, כשבחיפושים נתפסו שני אקדחים ושני משתיקי קול, מסמכים רבים וחומרים דיגיטליים. לפי הדיווחים, חקירתם של החשודים בתחנת המשטרה נמשכת.

התיעוד הטורקי ממעצר החוליה האיראנית

פרסום התיעוד מגיע שעות לאחר שבטורקיה דיווחו שכוחות ביטחון ומודיעין טורקיים סיכלו בשבוע שעבר תוכנית לחטוף שגריר ישראלי לשעבר ורעייתו ולפגוע בישראלים נוספים. לפי הדיווח, הכוחות פשטו ביום חמישי על חדר המלון של חברי חוליה איראנית בעיר. בפשיטה נעצרו עשרה איראנים וטורקים כשבידיהם כלי נשק. 

הודח או שודרג: מה יעלה בגורלו של ראש המודיעין האיראני?

אחרי 13 שנה: חוסיין טאאב, מי שתכנן את הפיגועים האחרונים נגד ישראלים בטורקיה, הוזז מתפקידו כראש מערך המודיעין במשמרות המהפכה. מי שיחליף אותו הוא מוחמד קזמי. על אף שבישראל מכנים את האירוע "הדחה", ישנם דיווחים באיראן שטאאב, על אף שלכאורה נכשל בתפקידו לפגוע בישראלים, למעשה שודרג. 


טאאב ימונה ליועץ של מפקד משמרות המהפכה, ויהיה אחראי ומתאם כולל של הנושא הביטחוני והמודיעיני. בתקופה האחרונה טאאב לכאורה האיץ את ביקוריו באזור, הוא נחשב מקורב למנהיג הרוחני חמינאי ומקורב גם לבנו – ולכן ישנם לא מעט קולות שאומרים שהוא לא הולך לשום מקום, אלא כאן כדי להישאר.

בהכנת הידיעה השתתפו בר שפר ועמיחי שטיין

הפופולריים