היועמ"שית: האפשרות למנות רמטכ"ל תיבחן בתקופת הבחירות

היועמ"שית: מינוי רמטכ"ל ייבחן בתקופת הבחירות

היועצת בהרב מיארה הבהירה שיש להימנע ממינויי בכירים, אלא אם קיים צורך חיוני • גנץ: מינוי רמטכ"ל הוא צורך אסטרטגי, אתייעץ גם עם נתניהו • היועץ המשפטי למערכת הביטחון התבקש לבחון בדחיפות את האפשרות למנות רמטכ"ל בתקופת בחירות • לפני כשבוע וחצי נחשף בכאן חדשות כי גנץ וכוכבי סיכמו שזהות הרמטכ"ל הבא תיקבע עד השבוע הראשון של יולי
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גלי בהרב מיארה
צילום: צילום: שלו שלום, TPS

היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב-מיארה הבהירה היום (רביעי) כי תיבחן האפשרות למנות רמטכ"ל במהלך תקופת הבחירות. היועצת ציינה כי יש להימנע ממינויי בכירים בתקופה זו, אלא אם יש צורך חיוני באיוש מיידי של המשרה באופן קבוע ולא ניתן למצוא פתרון "סביר והולם" אחר.

שר הביטחון בני גנץ ענה ליועמ"שית כי מינוי הרמטכ"ל קשור לחיי אדם ואמר כי בכוונתו להתייעץ גם עם נתניהו בנושא. בכנס אלי הורביץ אמר שר הביטחון: "מינוי הרמטכ"ל הבא הוא צורך אסטרגטגי ראשון במעלה ויש לו השפעה על ביטחון המדינה", אמר גנץ. "לכן, בניגוד למה שחושבים, אני לא רוצה לנהל מירוץ נגד הזמן אלא באופן סדור ואני מתכוון להתייעץ עם כל הגורמים כולל נתניהו כל זה כדי לקבל את ההחלטה הנכונה. כל התנהלות אחרת היא ערבוב מסוכן של ביטחון ופוליטיקה".

היועץ המשפטי למערכת הביטחון התבקש לקיים בדחיפות בחינה פרטנית של האפשרות למנות רמטכ"ל בתקופת בחירות, תוך התייחסות לחיוניות בקידום הליך המינוי בעת הזו. לאחר קבלת עמדתו, הדברים ישובו וייבחנו בידי היועצת המשפטית לממשלה.

התקופה כבר נחשבת כתקופת בחירות על אף שהחוק לפיזור הכנסת טרם עבר. זאת לאור חוות דעת של היועץ המשפטי לממשלה לשעבר יהודה ויינשטיין, כשנתניהו פיטר את יאיר לפיד וציפי לבני והודיע על בחירות, אז נכתבה חוות הדעת על פיה ברגע שברור שהולכים לבחירות, זה לא משנה שהחוק לא נכנס לתוקף "רשמית".

לפני כשבוע וחצי נחשף בכאן חדשות שר הביטחון בני גנץ והרמטכ"ל רב אלוף אביב כוכבי סיכמו שזהות הרמטכ"ל הבא תוכרז עד השבוע הראשון של יולי. לקראת סיום כהונתו של כוכבי, פנה גנץ לשלושה אלופים במטכ"ל עם רשימת נושאים אסטרטגיים הקשורים בפיקוד על הצבא וביקש מהם להציג את עמדתם. 

הפופולריים