בנט דן בהקמת ממשלה חלופית עם נתניהו

בנט דן בהקמת ממשלה חלופית עם נתניהו

התרחיש של קואליציית בנט-נתניהו לא מגיע ל-61 מנדטים, ודורש שיתוף פעולה עם גורמים כמו גדעון סער • בלשכת בנט אישרו את קיום ההתייעצות הפוליטית והכחישו את תוכנה: "הנושא לא עלה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נפתלי בנט בנימין נתניהו
צילום: צילום: אמיל סלמן ונועם רבקין פנטון, פלאש 90

ברקע המשבר הפוליטי: ראש הממשלה נפתלי בנט קיים היום (חמישי) התייעצות פוליטית בקריה בתל אביב. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם שלפי גורמים פוליטיים, בפגישה, שבה השתתף היועץ הפוליטי אהרון שביב, בנט דן באפשרות להקים ממשלה חלופית בכנסת הנוכחית עם הליכוד - ועם ראש האופוזיציה בנימין נתניהו.


כרגע לקואליציה המורכבת מבנט, נתניהו, הציונות הדתית והחרדים - אין 61 מנדטים. כדי לקדם מהלך כזה, יש צורך בשיתוף פעולה עם גורמים פוליטיים נוספים, דוגמת גדעון סער. בלשכת בנט אישרו את דבר קיום הפגישה, אבל הכחישו את תוכנה: "הנושא לא עלה בפגישה. ראש הממשלה בנט עוסק בניהול המדינה ובפעולות להמשך קיום הממשלה". 

עוד פורסם היום בחדשות הערב כי בליכוד יבקשו בתחילת השבוע הבא מחבר הכנסת ניר אורבך לתמוך בפיזור הכנסת. אם אורבך לא יכריז על תמיכתו במהלך, בליכוד ככל הנראה יימנעו מהעלאת החוק להצבעה. ההערכות באופוזיציה כעת הן כי ההצבעה על פיזור הכנסת תידחה לסוף החודש - אז הלחץ לקראת פקיעת תקנות יהודה ושומרון יגרום לאורבך לתמוך.

השתתפה בהכנת הידיעה: יערה שפירא

הפופולריים