השרה מיכאלי: הרפורמה תוזיל את התחבורה הציבורית - במיוחד בפריפריה

מיכאלי: "הרפורמה תוזיל את התחבורה הציבורית"

ח"כ ביטון לכאן רשת ב: "מוכן לשלם בכיסא אם בזכותי לא יעלו תעריפי התחבורה הציבורית" • על רקע חוסר האמון בין אורבך לאנשי הליכוד יו"ר יהדות התורה מנסה לתווך בין הצדדים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מרב מיכאלי ומיכאל ביטון
צילום: צילום: יונתן זינדל ואוליבייה פיטוסי, פלאש 90

שרת התחבורה מרב מיכאלי עונה הבוקר (חמישי) לביקורת החריפה שמתח יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ מיכאל ביטון עליה ועל הרפורמה תחבורה הציבורית שהיא מובילה. בריאיון לשאול אמסטרדמסקי וליאל קייזר בתוכנית "משחקי הכיס" בכאן רשת ב אמרה מיכאלי כי מודל התשלום לתחבורה הציבורית שונה אך לא המחירים ומי שבאמת משתמש בתחבורה ציבורית ישלמו הרבה פחות. 

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

"אני מביאה רפורמה מהפכנית שתוזיל את השימוש בתחבורה ציבורית במאות שקלים בחודש למשפחות ובמיוחד בפריפריה. לראשונה מחירי התחבורה הציבורית נפתחו להערות הציבורית. עשינו את זה בלי שהיינו חייבים. קיבלנו והטמענו הערות. הייתה הצבעה פה אחד על זה בממשלה. למה יש ישובים שבהם צריך לשלם יותר מאשר ביישובים אחרים? קשה לחשוד בי שאני נגד הפריפריה", אמרה מיכאלי. 

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

קודם לכן אמר חבר הכנסת ביטון מכחול לבן כי הוא מוכן לשלם בכיסאו בכנסת אם בזכותו לא יעלו תעריפי התחבורה הציבורית. בריאיון לעקיבא נוביק ומיכאל שמש בכאן רשת ב שב ומתח יו"ר ועדת הכלכלה ביקורת על השרה מיכאלי: "עשור ניסו למכור את הרפורמה בתחבורה לכל שר תחבורה. אף אחד לא קנה אותה. השרה קנתה. ההנחות הלכו מהעניים. כרטיס רכבת משדרות לנתיבות יתייקר ב-270%. הרפורמה תשנה". 

לדברי ביטון שרת התחבורה מיכאלי מנסה בגיבוש הרפורמות של תעריפי הנסיעה בתחבורה הציבורית לעקוף את הכנסת. "נראה שהשרה לא סופרת אותנו", אמר. ביטון הבטיח כי לא יביא להפלת הממשלה בהצבעות חשובות כמו הצבעות אי אמון ופיזור הכנסת. עם זה הדגיש כי יילחם למען השכבות החלשות. 

גפני מתווך בין הליכוד ואורבך

אחד הגורמים הבולטים שמתווכים בין הליכוד לבין ח"כ ניר אורבך מימינה הוא יו"ר יהדות התורה, ח"כ משה גפני, ששוחח בתקופה האחרונה כמה פעמים עם אורבך בניסיון לשכנעו לעבור צד ולעזוב את הקואליציה. כך פורסם היום (חמישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

גפני אף מוכן לשמש ערב להתחייבויות השונות שיתנו בליכוד לאורבך, גם מבחינת התפקידים שיובטחו לו וגם מבחינת נושאי המהות שידרוש אורבך מהליכוד. בין אורבך לאנשי הליכוד ישנה בעיית חוסר אמון לנוכח היחסים הרעועים ביניהם ולנוכח המתקפות החריפות שהוחלפו ביניהם בשנה האחרונה, מאז שאורבך הפך לחלק מהקואליציה. 

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

בריאיון לכאן רשת ב אמר גפני כי הוא מצפה מראש הממשלה לקום וללכת ולומר: "עשיתי את שלי". לדבריו, הקואליציה נגררת על הרצפה כבר הרבה זמן. "זה חוסר הגינות לבוא אל הכנסת ולהתבזות כך", אמר.
על פגישתו עם ראש הממשלה החליפי יאיר לפיד אמר גפני: "לא נהיה בקואליציה עימו. הוא דיבר מה שדיבר קיבל תשובה כמו שקיבל", דברי חבר הכנסת גפני. לדבריו, לפיד יזם את הפגישה היא ארכה רק כמה דקות.

יו"ר הקואליציה: "לא נחזיק בקרנות המזבח"

יו"ר הקואליציה ח"כ בועז טופורובסקי הודה בשידור כי "הקואליציה לא פשוטה" אך הוסיף: "סה"כ היא טובה מאוד. הממשלה מצוינת. אנחנו יותר מנצחים ממפסידים. אנחנו עדיין הקבוצה הגדולה ביותר. לא אנחנו ולא הקבוצה של נתניהו יכולים להעביר משהו בלי שהמשותפת מתערבת. הקואליציה הזו כבר העבירה תקציב".

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

לדבריו, "זה מצב לא פשוט שיש אנשים בקואליציה שמעדיפים את טובתם האישית על פני טובת הקבוצה. זה לא התפקיד שלי אבל צריך להפריש את סילמן ואורבך אם הוא יחליט. ממנו אני מצפה להתפטר. מעידית אני לא מצפה. רינאוי-זועבי לא קיבלה שום תקציב. לא נחזיק בקרנות המזבח. אם נראה שאנחנו לא מצליחים לעשות טוב למען המדינה, ולהעביר דברים טובים בכנסת, נמשיך הלאה לבחירות".

הפופולריים