בקואליציה נערכים לרצף הפסדים מחר ושוקלים לצאת מהמליאה

נערכים להפסד: בקואליציה נשקל לצאת מחר מהמליאה

רינאוי זועבי תצביע עם האופוזיציה בחוקים חברתיים ולטובת החברה הערבית • ברע"ם מנסים לשכנע את גנאים לתמוך בחוק יו"ש אם לא ירצה להתפטר
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מליאת הכנסת מצביעה על פיזור הכנסת ה-22 בקריאה ראשונה, 11.12.19
צילום: צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

בקואליציה נערכים לרצף הפסדים מחר (רביעי) בכנסת לקראת ההצבעות בהצעות החוק הפרטיות. בשל כך הם שוקלים לצאת מהמליאה כדי לא להתבזות בהפסדים. בנוסף, ח"כ ג'ידא רינאוי זועבי צפויה להצביע עם האופוזיציה בהצעות חוק חברתיות וכאלה שנוגעות לטובת החברה הערבית. שאר ה"מורדים" של הקואליציה מסתפקים לעת עתה בהיעדרות מהמליאה.


בתוך כך, ברע"ם משנים גישה מול ח"כ מאזן גנאים סביב חוק יו"ש. במפלגה ינסו לשכנע אותו לתמוך בחוק בכל זאת, אם לא ירצה להתפטר מהכנסת. 

מוקדם יותר פורסמה בכאן רשת ב הקלטה מתוך ישיבת סיעת הליכוד שנערכה אתמול, בה ראש האופוזיציה בנימין נתניהו מסביר לחברי הסיעה איך להצדיק את שיתוף הפעולה עם יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר לקראת הבחירות הבאות. "בן גביר וסמוטריץ' לא מאיימים על מדינת ישראל", נשמע נתניהו בהקלטה, "(הם, י.ש.) לא שוללים את הציונות, לא רוצים בהחרבתה של מדינת היהודים".

עוד אומר נתניהו בהקלטה: "לעומת זאת עבאס וטיבי - הם שולטים במדינה. אתם רוצים את עבאס וטיבי או בן גביר וביבי. אני מדגיש את זה, זאת ההנגדה שצריכה להיות.

סערה נוספת במערכת הפוליטית התעוררה בעקבות דברים שאמר סגן השר לשירותי דת מתן כהנא, ופורמסו הבוקר בכאן רשת ב. כהנא אמר בדברים שנשא בתיכון "דרך אבות" שבאפרת: "אם היה כפתור שאפשר ללחוץ עליו, שיעלים מפה את כל הערבים, שולח אותם ברכבת אקספרס לשוויץ, שיחיו שם חיים מדהימים, מאחל להם את כל הטוב שבעולם בשוויץ, הייתי לוחץ על הכפתור הזה. אין כפתור כזה, כנראה נועדנו פה להתקיים על האדמה הזו באיזושהי צורה".


בעקבות הדברים הוא התקשר לחבר הכנסת אחמד טיבי והתנצל על כך. טיבי אמר לו בתגובה כי עליו להתנצל ברבים - לא בשיחה עימו. כהנא הגיב לפרסום כאן חדשות בציוץ בטוויטר, בו כתב: "בשיחה שקיימתי אמש עם תלמידים חזרתי על ההבנה המובנת מאליה שלא אנחנו ולא הערבים הולכים לשום מקום ולכן צריך למצוא דרך לחיות כאן ביחד. הממשלה הנוכחית היא צעד חשוב בכיוון הזה. בשטף דבריי היתה גם בחירת מילים לא מוצלחת".

 

הפופולריים