"יש חוליה איראנית בשטח": ביקורת בישראל על הודעת ההרגעה של טורקיה

ביקורת בישראל על הודעת ההרגעה של טורקיה

גם לאחר האזהרות: המוסד וגוף הביון הטורקי משתפים פעולה כדי לסכל פיגועים • גורמים בישראל על התיירים באיסטנבול: פזיזים, חסרי אחריות וחסרי שיקול דעת • לפי שעה: אין צפי להקלה באזהרת המסע החמורה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טורקייה תורכיה בוספורוס איה סופיה
צילום: צילום: אי-פי

האיום האיראני בטורקיה: גורמים בישראל מותחים ביקורת על הודעת ההרגעה הטורקית שפורסמה היום על ידי משרד החוץ הטורקי. כך דווח היום (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11. הם אומנם קיבלו הסברים שמדובר בסופו של דבר בדאגה לכלכלה הטורקית, וחשש מפגיעה בתיירות, אבל אמרו כי אין זה הזמן להרגיע - שכן יש חולייה איראנית בשטח וחשש אמיתי לשלומם של ישראלים.

עם זאת, גם הערב, שיתוף הפעולה הביטחוני בין ישראל לטורקיה בניסיון לסכל את אותו פיגוע מתוכנן, ולתפוס את חברי החוליה האיראנית שעדיין נמצאים בשטח טורקיה, על פי ההערכות - עדיין נמשך. שיתוף הפעולה כולל גם שיחות בין בכירים ישראלים - מהמוסד וגם ממשרד החוץ ומגופים נוספים - לבין בכירים טורקים.

בתוך כך, גורמים בישראל מתחו ביקורת חריפה על התיירים הישראלים שממשיכים לטוס לטורקיה. הגורמים כינו בשיחה עם כאן חדשות את אותם תיירים - "פזיזים, חסרי אחריות וחסרי שיקול דעת". הסיבה לכך היא שגם היום רמת הסכנה בטורקיה מוגדרת חמורה במיוחד. החשש הוא מוחשי מפני פגיעה בישראלים עם נוכחות של גורמים עוינים בשטח. לכן, בשלב זה אין צפי מתי אזהרת המסע צפוייה להשתנות.

עוד דווח היום בחדשות הערב, כי במשרד החוץ מוטרדים מההיענות הנמוכה של הישראלים לביטול הטיסות והנופשונים ולחזרה מטורקיה. על פי חיתוכים שנעשו מול חברות התעופה ומשרדי הנסיעות, מתברר שמעטים הישראלים שאכן קיצרו את שהייתם בטורקיה בכלל ובאיסטנבול וחזרו לישראל.

על פי נתונים שהגיעו לכאן חדשות, שיעור הנוסעים שלקחו ברצינות את האזהרה והקדימו טיסות לארץ - עומד על פחות מ-10% ומוערך ב-5% עד 7% בלבד. כ-25 טיסות יצאו היום מנמל התעופה בן גוריון ליעדים בטורקיה, רובן בתפוסה מלאה שעמדה במרבית המקרים על כ-90%.

הפופולריים