שיחת הצעקות: אורבך האשים את בנט בהישענות על המשותפת

אורבך האשים את בנט: אתה נשען על המשותפת

חבר הכנסת מימינה נטש את הפגישה, ראש הסגל של בנט נשלח לרדוף אחריו • אורבך ייפגש גם עם שר המשפטים סער שצפוי לסרב להצעה לחבור לממשלה חליפית עם הליכוד
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנט ואורבך
צילום: צילום: יונתן שיקלי, יונתן זינדל, פלאש 90

ח"כ ניר אורבך הודיע היום (שני) כי לא יצביע עם הקואליציה עד להודעה חדשה. היום פורסם בחדשות הערב בכאן 11, כי השיחה שקיים טרם הודעתו עם ראש הממשלה נפתלי בנט הייתה סוערת והובילה לנטישה בזעם של ח"כ אורבך את הפגישה.  


במהלך השיחה בנט לא הצליח לשכנע את אורבך לחכות עם אותה הודעה על פרישה מהקואליציה, כשהאחרון מאשים אותו בכך שהוא חותר להישענות על הרשימה המשותפת. לאחר שנטש בזעם את הלשכה, ראש הסגל של בנט עדן ביזמן נשלח "לרדוף" אחרי אורבך כדי שיחזור לפגישה. בסביבתו של חבר הכנסת מסבירים כי אם יצטרך - יצביע לפיזור הכנסת. 

אחרי הפגישה עם בנט, ח"כ אורבך צפוי להיפגש השבוע גם עם שר המשפטים גדעון סער סביב המחלוקת על חוק הסמכויות ביהודה ושומרון, כך פורסם היום בחדשות הערב בכאן 11. בסביבתו מבהירים כי יתמוך בחוק, אך ביתר החוקים יצביע לפי מצפונו. כמו כן, סער צפוי לסרב להצעה ללכת לממשלה חליפית עם הליכוד. 


ח"כ ניר אורבך מימינה הודיע היום שיפסיק להצביע עם הקואליציה עד להודעה חדשה. אורבך דורש מהקואליציה לאשר את תקנות יו"ש באופן מיידי. בהיעדרו, עלולה הקואליציה למשוך את ההצעות שתיכננה להעלות. ההחלטה המסתמנת של אורבך היא שלא יצביע עם הקואליציה עד להעברת חוק יו"ש – ומנגד שלא יתמוך בינתיים בפיזור הכנסת. לכן, בליכוד בינתיים אכן לא מתכוונים להביא את פיזור הכנסת להצבעה השבוע.


ברקע לכך, ברע"ם כבר נערכים לבחירות. על רקע החשש מהתפרקות הממשלה - המפלגה קיימה לאחרונה סקרי עומק בחברה הערבית וסקרי מנדטים, ובמפלגה מביעים שביעות רצון מהתוצאות. במקביל במרצ ורע״מ ממשיכים להפעיל לחצים על חברי הכנסת המורדים להתפטר מהכנסת. גורמים במרצ מכינים קמפיין שקורא לזועבי להתפטר, כשלצד תמונתה יופיעו בן גביר וסמוטריץ'.

ח"כ מאזן גנאים אמר היום בריאיון לערוץ מכאן, כי "אם התפטרותי תהיה למען שמירה על מסגד אל אל אקצא ועל המקומות הקדושים, תמנע את הפלישות למסגד אל אקצא ותעזור למאבק באלימות בפשיעה בחברה הערבית - זו תהיה תעודת כבוד בשבילי. אם יביאו את חוק יו״ש אלף פעם - אצביע נגדו אלף פעם".

הפופולריים