מסתמן: ביקור ביידן בישראל - ב-14 ביולי

מסתמן: ביקור ביידן בישראל - ב-14 ביולי

הביקור שהיה אמור להתקיים החודש נדחה - הממשל האמריקני צפוי להודיע על המועד החדש לביקור, שיכלול גם נסיעה לסעודיה, בשעות הקרובות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ביידן במטוס
צילום: צילום: פלאש 90

התאריך המסתמן לביקורו של נשיא ארצות הברית ביידן בישראל הוא ה-14 ביולי, כך פורסם היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. לפי גורם המעורה בנושא, הממשל האמריקני צפוי להודיע על הביקור בשעות הקרובות, וצפוי לכלול ביקור של ביידן בסעודיה. 

כמו כן, גורמים מדיניים מסרו לכאן חדשות כי ביממה האחרונה קיימה ברברה ליף בכירה במשרד החוץ האמריקני, פגישות בישראל וברשות הפלסטינית כהכנה לביקור בידיין, שצפוי להתקיים למרות המשבר הפוליטי בישראל. 

ביקורו של ביידן היה אמור להתקיים החודש, אך לפני כשבוע, עודכנו גורמים בישראל על דחייתו לחודש יולי. בשבוע שעבר אמרה דוברת הבית הלבן קארין ז׳אן-פייר, כי לא מדויק לומר שביקורו של נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן בישראל נדחה - משום שטרם נקבע מועד לביקור. בתדרוך לעיתונאים בבית הלבן, אמרה הדוברת כי תאריך הביקור עדיין מצוי בדיונים ומעולם לא נקבע סופית.

בחודש שעבר פורסם בכאן חדשות כי ביידן צפוי לערוך ביקור תקדימי במזרח ירושלים. בישראל סבורים שביקורו המתוכנן בחלק המזרחי של הבירה הוא תשובה להודעה הישראלית על הבנייה בהתנחלויות. לפי התוכנית של הממשל האמריקני - הנשיא יבקר בבית חולים במזרח ירושלים, ללא נוכחות ישראלית. עם זאת, בצל התכנונים, ביקורו של ביידן במזרח העיר תלוי גם בשיקולי אבטחה. יש לכך השלכות מדיניות, כשביקור נשיא אמריקני במזרחה של הבירה למעשה "מחלק את ירושלים".

הפופולריים