דוד אמסלם: "נרסק את העצמות של השמאל"

דוד אמסלם: "נרסק את העצמות של השמאל"
חבר הכנסת מהליכוד בכאן רשת ב: "כשנחזור לשלטון הם לא יקבלו חצי ממה שמגיע להם. נסביר להם שאנחנו יודעים לנהל את המדינה קצת יותר טוב"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דודי אמסלם
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ח"כ דוד אמסלם מהליכוד אמר היום (ראשון) כי כשמפלגתו תחזור לשלטון "נרסק את העצמות של השמאל". בריאיון לרן בנימיני ויגאל גואטה בכאן רשת ב הוא הסביר: "נסביר להם שאנחנו יודעים לנהל את המדינה קצת יותר טוב וקצת יותר בנחישות וגם קצת יותר מהאלימות שהם מפעילים נגד הדמוקרטיה. אני רק מבטיח לך שנעשה את זה באופן דמורקטי". 

"כשנחזור לשלטון הם לא יקבלו בוועדות חצי ממה שמגיע לה", המשיך אמסלם בריאיון. "לא מכים אותנו, לא משפילים אותנו, לא דורסים אותנו, למרות שאנחנו רוב במדינת ישראל. אז הם יגידו תהיו ממלכתיים, לא, נגמר. בוועדת הכספים הגיע לנו 4 חברים, הם החליטו לתת לנו 2. הם יגידו לנו לתת שלושה, ניתן להם 1. הם הוציאו אותי כל יום 7 פעמים. אני אוציא את מיקי לוי 15 פעם". 

בנושא אחר, התייחס חבר הכנסת מהליכוד להאשמות שהשמיע כלפי שר הבינוי והשיכון זאב אלקין, כשכינה אותו "גנב" על במת מליאת הכנסת: "השר אלקין התמודד לראשות עיריית ירושלים, לקח הלוואות וערבויות בסך שלושה וחצי מיליון שקלים ולא החזיר אותן, זה גניבה. הוא לא יכול להיות שר. אם הייתי מקבל 2,000 שקל כל יאח"ה אצלי בבית. את מי אתה מכיר במדינת ישראל שהוא חייב כספים כאלה והוא עדיין שר?".

עוד הלין על הליך בחירת השופטים בישראל ועל העובדה שהיועצת המשפטית לממשלה לא מונתה כמשרת אמון: "הוועדה לבחירת שופטים צריכה להיות מורכבת מחברי כנסת ושיהיה לה שימוע בכנסת. היועמ"ש זה משרת אמון. אם הציבור בוחר בחברי כנסת זה לא ועדת קישוט. יש פה שלטון פקידים שהתפתח. הממשלה היום לא יכולה לעשות כלום, קם כל זב חוטם ומתנגד. מי שהפר את האיזונים הם הרשות השופטת והמציאו מושגים כמו ממלכתיות ושומרי סף. אין את זה בספר החוקים". 

ממלא מקום יו"ר הקואליציה, ח"כ בועז טופורובסקי, כתב בפייסבוק בתגובה לדברי אמסלם: "הריקבון שיוצא לו מהפה שובר שיאים כל פעם מחדש. תחושת הנקמה מחלחלת ואלו לא אזרחי ישראל שמעניינים אותם, אלא הרצון לשרוף את המדינה ולחזור לכס השלטון. אנחנו המחסום האחרון מפני אמסלם, ביבי ובן גביר ואין לנו ארץ אחרת".

הפופולריים