בקואליציה שוקלים להכריז על חוק יו"ש כהצבעת אמון בממשלה

חוק יו"ש יוכרז כהצבעת אמון בממשלה?

המהלך נשקל בעיקר כדי להפעיל לחץ על ח"כ סילמן, שהצעה שלה נגד החוק יכולה להוות עילה להכריז עליה כפורשת • גורם ברע"ם: עוד לא החלטנו איך נצביע
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יאיר לפיד, מנסור עבאס ווליד טאהא במליאה
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בקואליציה שוקלים להכריז על ההצבעה מחר (שני) חוק יהודה ושומרון הצבעת אמון בממשלה כדי ללחוץ על רע"ם, ובעיקר על חברת הכנסת עידית סילמן, שהצבעת אי אמון בממשלה יכולה לשמש עילה להכרזה עליה פורשת. כך פורסם הערב בחדשות החג בכאן 11.

בקואליציה שוקלים להעלות מחר להצבעה את סוגיית מינויו של מתן כהנא לשר הדתות. אם יגלו בקואליציה שסילמן תומכת בחוק יהודה ושומרון יעלו להצבעה גם את מינוי כהנא בתקווה שסילמן תתמוך גם במינויו. אם תתנגד סילמן לחוק יהודה ושומרון יוכלו בקואליציה להעלות להצבעה את סוגיית המינוי של כהנא, כדי ליצור הצבעות נגד הקואליציה ולהבטיח אפשרות להכריז עליה פורשת בוועדת הכנסת.

במקביל, רע"ם וח"כ ג'ידא רינאוי-זועבי ממרצ יודיעו רק מחר כיצד יצביעו על חוק יהודה ושומרון, ובינתיים המשא ומתן איתם נמשך. גורם ברע״ם אמר לכאן חדשות כי טרם התקבלה החלטה במפלגה כיצד להצביע מחר. באופוזיציה מפעילים לחץ על ח״כ מאזן גנאים מרע"ם וח"כ רינאוי-זועבי להיעדר מההצבעה. גורמים במרצ אומרים: "לא יודעים איך זועבי תצביע, יכול להיות שתהיה הפתעה".

ביום שישי האחרון דווח ב"השבוע" בכאן 11 כי יו"ר רע"ם מנסור עבאס שוחח עם גורמים בקואליציה ואמר להם: "לא רואה איך אגרום למאזן גנאים להצביע בעד החוק". לפי אותם גורמים, עבאס נשמע פסימי לגבי הסיכוי שהחוק יעבור בשבוע הבא, בין היתר בגלל חשדנות כלפי רינאוי-זועבי.

הפופולריים