סער נגד נתניהו: פוגע ביכולת לקיים את השלטון ביו"ש

סער נגד נתניהו: התנהגות צינית וחסרת אחריות

שר המשפטים תקף את ראש האופוזיציה סביב חוק יו"ש: התנהגות צינית וחסרת אחריות • רה"מ פנה באיגרת לציבור ותקף את האופוזיציה: "מכונת רעל קטלנית של נתניהו ובן גביר" • השר טרופר לכאן רשת ב: "גם כשיאיר גולן אומר על מתנחלי חומש תתי אדם זה רעל"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גדעון סער
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר המשפטים גדעון סער קיים היום (שישי) שיחה בזום עם פעילי המפלגה ודחה את הטענות שניהל משא ומתן עם הליכוד. לדבריו, "תמיד היו פניות. אם אני אחליט לעשות דבר כזה אני אסביר למה. כרגע אני לא שם". על חוק יהודה ושומרון הוסיף כי "מי שחושב שיהיה לו רווח מהפלת החוק לא קורא את המפה נכון. אנחנו לפני תחילת שבוע שיכול להיות סוער".

סער תקף את נתניהו על חוסר ההסכמה שלו לתמוך בחוק יו"ש: "נתניהו לא רק לא החיל ריבונות ביו"ש, הוא רוצה לפגוע בזיקה שלנו למקום הזה. התנהגות צינית, חסרת אחריות ומנוכרת למדינה".

השר לשיתוף פעולה אזורי עיסאווי פריג' הצהיר מוקדם יותר בריאיון לכאן רשת ב על מחוייבותה של מרצ לשמירה על הקואליציה. פריג' התייחס לבג"ץ חומש וקרא לחברי הקואליציה לכבד את החוק, תוך שמירה על הסטטוס-קוו: "יש חוק, עד כמה אנחנו במרצ יכולים לוותר על ערכים? הסיכוי היחידי להמשך קיומה של הממשלה הוא לשמר את הסטטוס-קוו". פריג' התייחס למשבר שעומד לפתחה של הקואליציה בדמות חוק יהודה ושומרון, לגביו אמר לזאב קם: "נתמוך בו מתוך מחויבות קואליציונית. תראה לאן הגענו".


מוקדם יותר, פנה ראש הממשלה נפתלי בנט באיגרת לציבור ברקע המשבר הפוליטי ותקף את האופוזיציה.  בדבריו כתב כי "על המגרש כרגע פועל רק צד אחד - מכונת רעל רועשת וקטלנית של בן גביר, עודה, נתניהו וסמוטריץ', שמפעילה אלימות, סחטנות ומסה של 'פייק ניוז', ואילו הרוב הדומם ששמח מממשלה רגועה ומתפקדת, אכן דומם ולוקח הכל כמובן מאליו". 

בפנייתו לציבור הוסיף בנט על החלטתו לפני כשנה על הקמת הממשלה עם לפיד: "עמדנו ימים אחדים לפני הליכה למערכת בחירות חמישית שהייתה מפרקת את המדינה, ואז קיבלתי את ההחלטה הקשה ביותר והציונית ביותר בחיי – להקים ממשלת הצלה לאומית כדי לחלץ את ישראל מהכאוס ולהחזירה לתפקוד. ידעתי שמכונת רעל עצומת ממדים תופנה נגדי, ולקחתי על עצמי להיות המגן האנושי של מדינת ישראל". 

הליכוד מסר בתגובה לבנט: "השקרים של בנט לא יכולים להסתיר את העובדה שהוא העביר את השליטה במדינה למנסור עבאס, אחמד טיבי ולחבריהם תומכי הטרור. מחירי הדלק, המזון והדיור שוברים שיאים, בנט ולפיד לא עושים כלום, חוץ מלשלם מדי שבוע מיליארדים לרע״ם, המשותפת וזועבי - רק כדי להמשיך לשבת על הכיסא". 

מפלגת "הציונות הדתית" הגיבה גם היא לדברים ומסרה: "גם שקר שחוזרים עליו אלף פעמים בעשרים עמודים לא הופך לאמת. בנט הונה, רימה ושיקר לכל אורך הדרך והוא ממשיך לעשות את זה באיגרת שמהללת ממשלה שמחרימה יותר מחצי מהעם ומציגה אותו כקדוש מעונה תוך שהוא מסית נגד הימין, מכפיש את הציונות הדתית וקורא לשמאל לצאת למלחמת אחים". 

שר התרבות חילי טרופר התייחס לדברים ואמר בריאיון לזאב קם בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב: "יש מכונות רעל בתוך האופוזיציה - לא כולם. יש גורמים באופוזיציה שלקחו את זה למקום מסוכן. גם כשיאיר גולן אומר על מתנחלי חומש תתי אדם זה רעל. המסה והקיצוניות - באופוזיציה". הוא הוסיף: "מדינת ישראל למעלה משלוש שנים בתוך כאוס פוליטי וכל הניסיונות לפתור אותה אחרת לא צלחו. גם השנה הזו לא התאפיינה ביציבות גדולה". 

הפופולריים