ברקע הלחץ הישראלי - ורגע לפני כינוס סבא"א על איראן: מנכ"ל הסוכנות נחת בישראל

לפני כינוס על איראן: מנכ"ל סבא"א נחת בישראל

רפאל גרוסי, שמבקר בישראל לראשונה מזה שנים, ייפגש עם רה"מ בנט ששוחח איתו לפני כשלושה חודשים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מנהל סבא"א בפגישה עם נציגי איראן
צילום: צילום: אי-פי

מנהל הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית רפאל גרוסי נחת הערב (חמישי) לביקור בזק בישראל, לקראת פגישה מחר עם ראש הממשלה נפתלי בנט. השניים שוחחו לפי כשלושה חודשים, והביקור של גרוסי כעת בישראל הוא ראשון מזה שנים ונערך ימים אחדים לפני כינוסה של מועצת הנגידים של הסוכנות בנושא איראן.

אתמול פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי ישראל מפעילה לחץ לקראת כינוס הסוכנות כדי לדחוק באיראן. הלחץ הזה בא לידי ביטוי גם מאחורי הקלעים וגם בשיחות דיפלומטיות שמקיימים בכירים ישראלים. הנושא עלה גם במהלך שיחות שמקיים ראש המטה לביטחון לאומי של ישראל איל חולתא בארצות הברית.

ברויטרס פורסמה אתמול טיוטת הצעה של ארצות הברית, צרפת, בריטניה וגרמניה שקוראות לאיראן לשתף פעולה עם הסוכנות באופן מיידי.

בריאיון לתוכנית הכול פוליטי בכאן 11 בשבת האחרונה, העריך יו"ר ועדת החוץ והביטחון רם בן ברק שייחתם הסכם גרעין. "ההסכם יהיה אולי טוב לאמריקנים אבל פחות טוב לנו", הוא אמר ליערה שפירא וסולימאן מסוודה. "בהיעדר אופציה אחרת - הסכם יכול להיות הדבר הכי פחות רע. אם יהיה הסכם לא טוב שיוביל את איראן לפצצה, נצטרך לשקול את צעדינו – ויש לנו מה לעשות בעניין". 

האזינו להסכת עוד יום

כמה ימים קודם לכן, גורמים ישראלים אמרו כי ארצות הברית והמערב רחוקים בשלב זה מ"להרים ידיים", ולהודיע שאין טעם בשיחות עם האיראנים. "הם נמצאים רק בשלב הראשון של חמשת שלבי האבל, שלב ה'הכחשה ובידוד' שזה לא יכול לקרות", אמר לכאן חדשות גורם ישראלי.

הפופולריים