ליברמן לכאן רשת ב: "אין שום סיכוי שאשב עם נתניהו"

ליברמן: "אין שום סיכוי שאשב עם נתניהו"
עבאס בשיחות סגורות: אי אפשר לדון בחוק יו"ש כל כך סמוך לאירועי יום ירושלים • סגן השר קארה בכאן רשת ב: "לא מכיר משא ומתן של לפיד עם הרשימה המשותפת"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אביגדור ליברמן
צילום: צילום: `

שר האוצר ויו"ר ישראל ביתנו אמרה הערב (חמישי), על רקע המשברים בקואליציה, כי אין בכוונתו לשבת בממשלה עם בנימין נתניהו בשום מצב. בריאיון לגילי כהן ורונן מנליס בכאן רשת ב אמר ליברמן: "מבחינתי אין שום סיכוי שאני אשב עם נתניהו בשום קונסטלציה. לא כראש ממשלה ולא כשותף לממשלה. ש"ס, יהדות התורה וסמוטריץ' ובן גביר - לא באים בחשבון".

שר האוצר גם תקף את הרשימה המשותפת בריאיון: "הם לא ישראלים, ולא רוצים להיות אזרחי ישראל". מנגד שיבח ליברמן את יו"ר רע"ם מנסור עבאס: "הוא לא נפגש עם אבו מאזן או עם אויבי ישראל, והוא אומר בפה מלא 'אני חלק מהמקום הזה ואני רוצה להשתלב בחברה'. זה מצויין מבחינתי".

בתוך כך, מנסור עבאס הסביר לראשונה בשיחות סגורות מדוע סירבה השבוע מפלגתו להצביע בעד החוק להארכת תקנות לשעת חירום ביהודה ושומרון. בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב דווח כי עבאס אמר שהסיבה היא הסמיכות לאירועי הר הבית ולאירועי יום ירושלים ומצעד הדגלים שהיו השבוע.

"אי אפשר לתמוך בחוק יהודה ושומרון כל כך צמוד לאירועי המצעד. חייבים לייצר הפרדה עבור הציבור שלנו בין שני הדברים ולא לייצר ביניהם סמיכות. שבוע הבא זה שבוע חדש ונשקול את ההצבעה על החוק באווירה אחרת", הסביר.

במקביל, ישנו כעס רב במרצ על שרת הפנים איילת שקד בעקבות ביקור שנקבע השבוע בנצרת עם ראש העיר עלי סאלם ועם ח"כ ג'ידא רינאווי זועבי ממרצ. בכירים במפלגה מספרים שהביקור נקבע ליום שלישי אך שקד הודיעה על ביטולו והסבירה שהיא לא מרגישה טוב - אולם באותו יום ערכה ביקור אחר בזיכרון יעקב.

לטענתם, מדובר בזלזול בראשי הרשויות הערבים, שהיו אחראים להחזרת ח"כ רינאווי זועבי לקואליציה, ובח"כ זועבי עצמה. ושהדבר לא תורם לניסיון המחודש לייצב את הקואליציה. גורמים בימינה מנסים מהצד השני לרכך את האווירה ואומרים שבסך הכל היה מדובר באילוצי לו"ז ושזו רק דחייה של הביקור. שקד שוחחה עם ראש עיריית נצרת וכבר קבעה איתו מועד חדש לביקור.

קארה: לא מכיר משא ומתן של לפיד עם הרשימה המשותפת

סגן השר אביר קארה מימינה הכחיש הבוקר כי הקואליציה מנהלת משא ומתן עם הרשימה המשותפת כדי להישען על קולותיה. בריאיון לעקיבא נוביק וחיים לוינסון בכאן רשת ב אמר קארה כי הוא אינו מכיר בקיומה של הסיעה: "הרשימה המשותפת לא קיימת מבחינתי. אף אחד מהם לא צריך להיות בכנסת. אנחנו צריכים לפעול להעיף אותם מהכנסת. הקואליציה לא נשענת עליהם, אני לא מנהל איתם שום משא ומתן, לא צריך מהם שום טובות. אני לא מכיר משא ומתן של לפיד עם הרשימה. שמעתי על זה, אם זה קורה זה חמור מאוד".


ח"כ אחמד טיבי: מנסים לאתגר אותי באמירות נוראיות

מליאת הכנסת אישרה אמש בקריאה טרומית את חוק הדגל שיזם ח"כ אלי כהן מהליכוד. על פי הצעת החוק, ייאסר על מוסדות הפועלים מטעם המדינה או נתמכים על ידה, להניף בתחומם את דגל פלסטין. הקואליציה התפלגה בהצבעה: ימינה, תקווה חדשה וישראל ביתנו תמכו בהצעה ואילו מרצ ורע"ם התנגדו. לא השתתפו בהצבעה כחול לבן, מפלגת העבודה ויש עתיד - חוץ מיו"ר הכנסת, מיקי לוי, שתמך בהצעה.

סגן יו"ר הכנסת אחמד טיבי מהרשימה המשותפת אמר היום בריאיון לדב גיל הר בבוקר הזה בכאן רשת ב כי מדובר בדגל העם הפלסטיני באשר הוא. "מדינת ישראל חתומה על הסכמים ויש חוק שאיפשר לבנימין נתניהו להציב את דגל פלסטין בביתו בבלפור. ההתנהגות אתמול של הממשלה חמורה בעינינו, נפתלי בנט הוא ראש ממשלה בזכות ערבים פלסטינים", אמר טיבי.

האזינו לריאיון עם ח"כ אחמד טיבי

חבר הכנסת התייחס גם למהומה שאירעה במליאה שניהל, כשהוריד מבימת הנואמים את ח"כ אורית סטרוק מהציונות הדתית אחרי שחרגה בזמן:  "בכל פעם שאני עולה, אנשי הציונות הדתית מנסים לאתגר אותי על ידי אמירות נוראיות. סמוטריץ' אמר שאני 'מחבל'. ח"כ סטרוק סיימה את הזמן, הוצאה ואמרה 'הדבר הזה מנהל את הישיבה'".

בריאיון למשדר אמר יו"ר סיעת כחול לבן ח"כ איתן גינזבורג כי הוא מתכוון להילחם על מנת שהממשלה תשרוד:  "אין לנו כל כוונה להחליף ממשלה אנחנו מתכוונים להילחם על הממשלה הנוכחית. אני מושקע בזה ב-200%. בסוף יש לנו ממשלה מתפקדת". 

הזאינו לריאיון עם ח"כ איתן גינזבורג

הפופולריים