ישראל כ"ץ: "ליברמן מכה בחרדים כמו שנהגו גדולי האנטישמים בהיסטוריה"

ח"כ כ"ץ: ליברמן נוהג בחרדים כגדולי האנטישמים

שר האוצר לשעבר תקף את מחליפו בריאיון לכאן רשת ב: "הוא לוקח את החרדים כמו שהפריץ בחו"ל לקח את היהודים והכה בהם"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר האוצר ישראל כ"ץ
צילום: צילום: פלאש 90

ח"כ ושר האוצר לשעבר ישראל כ"ץ תקף הערב (רביעי) בחריפות את השר אביגדור ליברמן. בריאיון לבנימיני וגואטה בכאן רשת ב אמר כ"ץ כי ביחסו של שר האוצר לתקציבי החברה החרדית - הוא "נוהג כגדולי האנטישמים בהיסטוריה".

האזינו לריאיון עם ח"כ כ"ץ בכאן רשת ב

בריאיון אמר חבר הכנסת מהליכוד: "מה שליברמן עושה, כשהוא מאיים לקצץ בבשר החי של תקציב החרדים, הוא לבחור כקורבן את הציבור החרדי. קודם הוא אמר שמי שלא נאמן למדינה – לא תהיה לו אזרחות, עכשיו הוא אומר שמי שלא נאמן לממשלה – נקצץ לו תקציבים. הוא לוקח את החרדים כמו שהפריץ בחו"ל לקח את היהודים והכה בהם.

"בכל פעם שליברמן במצוקה, כי יוקר המחייה מזנק, הוא מכה בחרדים באופן שבו גדולי האנטישמים בהיסטוריה נהגו".

ביום שני האחרון אמר השר ליברמן בישיבת סיעתו: "לימודי קודש על חשבון כספים קואליציוניים זה לימודי בטלה. רוב הכסף הולך לכוללים ויושבים שם אנשים מגיל 29 ועד הפנסיה, שותים כוס קפה ומדברים על פוליטיקה, מדפדפים קצת בדפי גמרא, אוכלים צהריים והולכים הביתה. אין סתירה בין לימודי ליבה להלכה. אין שום סיבה שנמשיך להעביר כספים קואליציוניים ושהחרדים יפעלו להפלת הממשלה".

בתחילת השבוע התעוררה סערה בעקבות דברים קשים שאמר ראש ישיבת "כיסא רחמים" בבני ברק, הרב מאיר מאזוז, נגד שרי הממשלה.  הרב מאזוז אמר בשיעורו השבועי על השרים אביגדור ליברמן ויאיר לפיד: ”הם בוגדים בעמם, שונאים את עמם, גרועים מנאצים”.

שר החוץ לפיד צייץ בטוויטר בתגובה: "הרב מאזוז, הנאצים רצחו את סבא שלי במחנה ריכוז, ניסו לרצוח את אבא שלי בגטו. התשובה היחידה שלי לדבריך היא שאני אוהב את כל עם ישראל ומאחל לרב מאזוז יום ירושלים שמח, יום של אחדות ואהבת ישראל".

שר האוצר ליברמן צייץ: "במקום לימודי ליבה, הרב מאזוז בוחר ללמד לימודי שנאה. לא ידעתי שלימודי ליבה, יציאה לעבודה ושירות צבאי זה יותר גרוע מהנאצים. בדיוק בשביל אנשים כמוך נכתב במקורות שבית המקדש 'מפני מה חרב? מפני שהייתה בו שנאת חינם'".

ראש הממשלה נפתלי בנט גם הגיב לדברי הרב מאזוז: "גם בשיא הוויכוחים והלהט לא נשווה את אחינו לגדולי צוררינו". 

גם נשיא המדינה יצחק הרצוג התייחס אתמול לדברים, ובאירוע "יום האחדות" אמר: "אני פונה לאזרחיות ואזרחי ישראל, ובמיוחד למערכת הפוליטית והציבורית שלנו, ומבקש בכל לשון - חידלו! האשמות בבגידה, או בשנאת ישראל, העלבת אזרח או קבוצה בשל אמונתם ואורח חייהם; או חלילה, ואני לא מאמין שצריך בכלל להגיד את זה, הכנסת הנאצים לתרבות השיח בישראל – הן קווים אדומים שאסור לחצות".

הפופולריים