בנט: "איראן בדתה סיפור כיסוי והסתירה ראיות כדי להתחמק מחקירה"

בנט: "איראן בדתה סיפור כיסוי להתחמק מחקירה"

על רקע פרסום דוח הסוכנות הבין-לאומית לאנרגיה אטומית, רה"מ פרסם סרטון בו הוא מציג עותקים מארכיון הגרעין האיראני שנתפסו בפעילות המוסד: "תוכנית ההונאה של איראן נמצאת בידיי"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנט, מסמכים, גרעין, איראן
צילום: צילום: מתוך סרטון של בנט בטוויטר, 31.5.22

על רקע פרסום דוח הסוכנות הבין-לאומית לאנרגיה אטומית אתמול, ראש הממשלה נפתלי בנט הגיב היום (שלישי) לדברי שר החוץ האיראני: "אני מחזיק בידיי הוכחה לשקרים שלכם". בסרטון שפרסם ברשתות החברתיות אמר בנט: "איראן שיקרה לעולם, ומשקרת לעולם שוב עכשיו. העולם מוכרח לוודא שאיראן לא תצא מזה ללא עונש". בסרטון בנט מחזיק בידיו עותקים מארכיון הגרעין האיראני שנתפסו בפעילות המוסד באיראן, שחלקם פורסמו ב"וול סטריט ג'ורנל", שם דווח על מאמצי ההסתרה של האיראנים מהסוכנות הבין-לאומית לאנרגיה אטומית.

שר החוץ האיראני, מוחמד זריף, האשים על בימת הכנס בדאבוס בשבוע שעבר את ישראל בהפצת שקרים. רה"מ השיב: "לאחר שאיראן גנבה מסמכים מסווגים מהסוכנות הבין-לאומית לאנרגיה אטומית של האו"ם, היא השתמשה במידע הזה כדי להבין מה הסוכנות קיוותה למצוא, ואז בדתה סיפור כיסוי והסתירה ראיות כדי להתחמק מהחקירה הגרעינית. כיצד אנחנו יודעים זאת? כיוון ששמנו ידינו על תוכנית ההונאה של איראן לפני מספר שנים, והיא נמצאת כאן בידיי. הנה היא, בשפה הפרסית - מאות עמודים שעליהם החותמת של משרד המודיעין האיראני".

לדברי בנט, "במסמכים האלה יש אפילו הערות שנכתבו בכתב יד על ידי בכירים איראניים, כמו ההערה הזאת, שכתב מי שהיה אז שר ההגנה האיראני לפחריזאדה - 'במוקדם או במאוחר, הם ישאלו אותנו, ואנחנו צריכים שיהיה לנו סיפור כיסוי מקיף עבורם'. הוא מדבר על סיפור כיסוי, והנה אותו סיפור כיסוי. איראן שיקרה ומשקרת לעולם שוב".

אתמול פרסמה הסוכנות הבין-לאומית לאנרגיה אטומית דוח רבעוני ובו קבעה כי איראן עשתה מעט מאוד כדי להשיב על שאלות הסוכנות סביב מקור חלקיקי אורניום, שנמצאו בשלושה אתרי גרעין לא מוצהרים. לפי הדוח, איראן ממשיכה להפר כמה הגבלות מרכזיות של הסכם הגרעין מ-2015, כולל רף העשרת אורניום.

בתוך כך, ביום ראשון פרסמה סוכנות פארס המסונפת למשמרת המהפכה כתבת פרופיל לחמישה אנשי עסקים ישראלים יוצאי אגף המודיעין, תחת הכותרת: "ציונים שאין להם איפה להתחבא". בכתבה נטען כי האתר השיג "מידע פנימי" אודות אותם יחידים, שהינם "מומחים בתחומי הצבא, הבטחון, הסייבר והטכנולוגיה של המשטר הציוני". הרשימה כוללת את גנוט, אלוף (במיל') עמוס מלכא שהיה מפקד אמ"ן, מייסד סיילוס אמיר לווינטל, ענבל אריאלי ועמית מלצר.

הפופולריים