התפרקות הלשכה של בנט: גם דובר רה"מ מתן סידי פורש מתפקידו

דובר רה"מ מתן סידי פורש מתפקידו

לאחרונה בנט נאלץ להתמודד עם פרישתם של ראש הסגל טל גן צבי והיועצת המדינית שמרית מאיר. סידי: "הגיעה העת לפנות לאפיקים ולאתגרים חדשים". בנט: "מאחל לו הצלחה רבה". את סידי יחליף מתן בן יצחק, ששימש כדובר הפוליטי של בנט
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מתן סידי עם רה"מ נפתלי בנט
צילום: צילום: לע"מ

התפרקות הלשכה של בנט: לאחר עזיבתם של ראש הסגל טל גן צבי, היועצת המדינית שמרית מאיר והעוזרת האישית נעמי ששון - גם דובר ראש הממשלה, מתן סידי, הודיע היום (שני) כי הוא פורש מתפקידו. "הגיעה העת לפנות לאפיקים ולאתגרים חדשים", כתב סידי בהודעה לתקשורת. 

בנט מסר: "אני שמח עבורו כי בתום שנים ארוכות של עבודה קשה הוא יוצא כעת להתפתח במגזר הפרטי". מחליפו של סידי יהיה דוברו הפוליטי של ראש הממשלה, יותם בן יצחק. בן יצחק עבד בעבר כדוברו של שר האוצר ישראל כ"ץ וכדובר פיקוד המרכז בדרגת רב סרן. 

טל גן צבי, ראש הסגל של לשכת ראש הממשלה נפתלי בנט, הודיע לפני כשבועיים על עזיבתו. גן צבי הוא האיש הקרוב ביותר לנפתלי בנט בעשר השנים האחרונות. הוא היה הסמן הימני בלשכתו, האיש הדומיננטי ביותר מול ראשי המפלגות ואחראי על המהלכים הפוליטיים. "ביקשתי לפנות לאפיקים חדשים", הסביר גן צבי.

לפני כשלושה שבועות גם היועצת המדינית של ראש הממשלה, שמרית מאיר, הודיעה כי היא מסיימת את תפקידה. יום קודם לכן התפטר מתפקידו גם דובר ימינה, עובד פרל. גן צבי ומאיר נחשבו לשני מחנות יריבים בלשכה.

בתחילת חודש אפריל מאיר נשלחה לסדרת פגישות בארצות הברית על רקע המשא ומתן על הסכם הגרעין. מאיר התעסקה בעניינים מדיניים, אך היא גם התערבה בעניינים הפוליטיים. בזמן ששהתה בוושינגטון, חברי כנסת בימינה מתחו ביקורת חריפה נגדה וטענו כי בהילה המדינית שהיא מלבישה על בנט, היא גורמת לו ללכת שמאלה ולהוביל לשורה של מהלכים כמו פרישת סילמן, שגורמים נזק בלתי הפיך למפלגה.

הפופולריים