האיום של החרדים על נתניהו: "נקים ממשלה בכנסת הזאת בלעדיך"

החרדים איימו על נתניהו: "נקים ממשלה בלעדיך"

ראשי הסיעות החרדיות התרעמו על הצעת החוק של גילה גמליאל בנוגע לחוק השקיות, ונתניהו מיהר לשנות את ההנחיה ולהתנגד לחוק - שנפל • גנץ נותן גיבוי למרד של מיכאל ביטון בקואליציה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש90

האיום של ראשי המפלגות החרדיות על נתניהו: ראשי ש"ס ויהדות התורה לא אהבו את חופש ההצבעה שניתן בליכוד בנוגע לתיקון חוק השקיות שיזמה השרה לשעבר להגנת הסביבה, ח"כ גילה גמליאל מהליכוד. ראשי המפלגות אמרו לראש האופוזיציה בנימין נתניהו:  ״נקים ממשלה בכנסת הזאת בלעדיך״. 

יו"ר ש"ס אריה דרעי איים כי תמיכה בחוק השקיות של גמליאל תוביל לא רק לפירוק הבלוק, אלא גם לכך שש"ס "תשקול את צעדיה בכנסת" - מתוך הבנה שיש בליכוד גורמים שלא נאמנים לשותפות. נתניהו טלפן בחזרה אחרי רבע שעה והבטיח: אם גמליאל תתעקש להעלות את החוק שלה - נתנגד לו. כך נוצר המצב שבו הליכוד נלחם משפטית על הפלת החוק של חברת סיעתו - ומנצח. בכירים בליכוד הביעו ביקורת על נתניהו – הבהלה שלו מדרעי וגפני הייתה מוגזמת, והוא לא היה צריך לפעול כך.

גם בקואליציה לא שקט. הבוקר הודיע ח"כ מיכאל ביטון שיפסיק להצביע עם הקואליציה, בגלל צעדיו של שר החקלאות עודד פורר הנוגעים לענף הלול והרפורמה במחירי התחבורה הציבורית שמתכננת השרה מרב מיכאלי. ביטון ביטל הבוקר פגישה שתוכננה לו עם מזכיר הממשלה ושרת התחבורה. ראש מפלגתו של ביטון, שר הביטחון בני גנץ, הגיע הערב ללשכתו בכנסת של הח"כ כדי לחזק אותו ולתת לו גיבוי מלא. 

הפופולריים