מו"מ לחידוש טיסות ישירות של חברות תעופה ישראליות לטורקיה

מו"מ לחידוש הטיסות הישראליות הישירות לטורקיה

בתום פגישת שר החוץ לפיד עם מקבילו הטורקי, הצהירו השניים על הידוק שיתופי הפעולה הכלכליים - אך לא הוכרז על החזרת השגרירים • לפיד: "מנסים לסגור פרק אחד - ולפתוח פרק שני" • צ'בושולו: "דיאלוג יסייע לנו לעבוד גם על אי-ההסכמות" • השר הטורקי יבקר היום בהר הבית - לבקשתו ללא נוכחות ישראלית
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אילוסטרציה, מטוס אל על ממריא
צילום: -

ביקור שר החוץ הטורקי בישראל: מסתמן חידוש טיסות ישירות של חברות תעופה ישראליות לטורקיה, כך נמסר היום (רביעי) לאחר פגישת שר החוץ הטורקי מבלוט צ'בושולו עם שר התיירות יואל רזבוזוב. בתום הפגישה אמר שר החוץ הטורקי: "אני מסכים שיש להתחיל במו"מ כדי להגיע להסכם תעופה אזרחית בינינו. בואו נשפר את היחסים שלנו בכל תחום, וכמובן בתיירות".

קודם לכן נפגש שר החוץ יאיר לפיד עם מקבילו הטורקי במשרד החוץ בירושלים. השניים הצהירו על הצורך בהידוק והרחבת השת"פ הכלכלי בין המדינות, אך לא הכריזו על החזרת השגרירים לשתי המדינות. "אנחנו מנסים לסגור פרק אחד - ולפתוח פרק שני", אמר שר החוץ לפיד בתום הפגישה. "לא נעמיד פנים שהיחסים לא ידעו עליות ומורדות", אמר והוסיף: "אנחנו מצפים לראות התקדמות לא רק ביחסים המדיניים, אלא גם ביחסים הכלכליים. המטרה היא להרחיב את השת"פ הכלכלי, וליצור קשרים נוספים".


לפיד וצ'בושולו. צילום: אסי אפרתי, לע"ם

עוד אמר שר החוץ הטורקי: "הסכמנו שלמרות הפערים ביננו צריך דיאלוג בין שתי המדינות. זה יסייע לנו גם לעבוד על אי-ההסכמות. בחודש הרמדאן, הצלחנו באמצעות הקשר המחודש שנוצר, לשמור על קשר ולסייע בהרגעת המצב".

הגעתו לישראל היא ביקור ראשון זה 15 שנה, לאור ניסיון ההתחממות ביחסים בין המדינות. ביקורו של צ'בושולו נועד להביא לקידום נוסף ביחסים בין המדינות, לאחר ביקור הנשיא הרצוג בטורקיה ופגישתו עם ארדואן בחודש מארס האחרון.

עם הגעתו, צ'בושולו ביקר ברשות הפלסטינית, והיום יוועד עם בכירים ישראלים נוספים. כפי שפורסם בכאן חדשות, שר החוץ של טורקיה מתכנן גם ביקור בהר הבית ובמסגד אל אקצה, ללא נוכחות ישראלית.

לפני חודשיים אמר נשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן אמר כי ראש הממשלה נפתלי בנט עשוי לבקר בטורקיה.

הפופולריים