יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד נבחר לקדנציה נוספת

יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד נבחר לקדנציה נוספת

על פי התוצאות, בר דוד קיבל 77.76% מהקולות, עופר עיני קיבל 22.24% • אחוז ההצבעה עמד על 42%
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ארנון בר דוד
צילום: -

יו"ר ההסתדרות המכהן ארנון בר דוד נבחר לכהונה נוספת. ועדת הבחירות המרכזית להסתדרות הודיעה הלילה (רביעי) כי בר דוד קיבל 77.76% מקולות הבוחרים וגבר בפער של כ-140 אלף קולות על עופר עיני, שסיים עם כ-22.24% מהקולות. עוד נמסר כי יותר מ-254 אלף בעלי ובעלות זכות בחירה מימשו את זכותם והצביעו למוסדות הנבחרים של ההסתדרות. שיעור ההצבעה הסופי עמד על 42.3%.

בתוך כך, בבחירות לוועידת ההסתדרות שבה מיוצגות הסיעות השונות באמצעות 2001 נציגות ונציגים, קיבלה רשימת "עוגנים" בראשות בר דוד 78.3% מהקולות ורשימת "כולנו סלע" בראשות עיני קיבלה  21.7% מהקולות.

בנוסף, בבחירות לוועידת נעמת, שבה מיוצגות הסיעות השונות, קיבלה רשימת "עוגנים" בראשות בר דוד 78.61% מהקולות. המועמדת לתפקיד יו"ר נעמת מטעם "עוגנים" היא חגית פאר. רשימת "כולנו סלע" בראשות עיני קיבלה 21.39% מהקולות.

יחיאל שמן, יו"ר ועד עובדי פלאפון ובזק בינלאומי, תומך ארנון בר דוד, סיפר הבוקר בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב מדוע אין לבחור בעיני: "ההסתדרות צריכה ללכת קדימה ולא לחזור 20 שנה אחורה למקומות אפלים. בתקופת בר דוד חתמו 700 הסכמים קיבוציים, בזמן המשבר הכי גדול בעולם. הוא הציל חברות מקריסה כשהטייקונים התחילו לפרק חברות. עופר עיני חצה את הקווים והלך לעבוד עם המעסיקים - אין לו שום זכות לחזור ומהגנה על עובדים הוא הלך לפעול נגד עובדים בחסות המעסיקים".

האזינו לריאיון עם יחיאל שמן ומיכל בירן בכאן רשת ב

חברת הכנסת לשעבר, מיכל בירן, מועמדת לארגון נעמת מטעם רשימתו של עיני, השיבה בתוכנית מדוע בר דוד אינו מתאים להמשיך ולכהן בתפקיד: "עיני היה מיושבי הראש הטובים ביותר, תקופת ההתאגדות בהסתדרות הייתה בזכותו. בזכותו יש פנסיית חובה במדינה לכמעט ארבעה מיליון עובדים. ארנון בר דוד לא הגן על העובדים בקורונה. הדבר הראשון שהוא עשה כשהחלה הקורונה, בלי שהאוצר ביקש את זה, זה לנדב את ימי החופשה של העובדים".

חבר הכנסת לשעבר, איתן כבל, מתומכי בר דוד, תקף בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב את עופר עיני: "יום אחרי שסיים את תפקידו כמגן העובדים, עיני הפך להיות חיל החלוץ בשירות חברות. הוא טובל ושרץ בידו. עושה מעשה זמרי ומבקש שכר כפנחס. אסור לתת לאיש הזה לחזור אל בית ההסתדרות".

האזינו לריאיון עם איתן כבל בכאן רשת ב

הפופולריים