"התשלום" לזועבי: 25 מיליון שקל לבתי חולים בנצרת

"התשלום" לזועבי: 25 מיליון שקלים לביה"ח בנצרת

פרסום ראשון: הצעת מחליטים שהועברה לאישור הממשלה מעגנת את התקציב שיועבר לצורך הישארות בקואליציה. הכסף כולו יועבר עד סוף השנה הבאה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יאיר לפיד וג'ידא רינאוי זועבי
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרסום ראשון: יומיים לאחר שהכריזה על חזרתה מתגלה התשלום הראשון שתקבל חברת הכנסת ג'ידא רינאוי-זועבי ממרצ על הזיגזג שהסכימה לבצע. הבוקר נחשף בתוכנית "קלמן ליברמן", בכאן רשת ב, כי הפעימה הראשונה לכספים שתקבל רינאוי-זועבי תעמוד על סך 25 מיליון שקלים שייעודו לבתי חולים בנצרת. 

בהצעת המחליטים שהוגשה בעניין נכתב: "לצורך חיזוק מערכת הבריאות בעיר נצרת, משרד הבריאות יקצה סך של 12.5 מיליון שקלים בשנת 2022 ומשרד האוצר יקצה סך של  12.5 מיליון שקלים נוספים בשנת 2023". שר הבריאות יוסמך במסגרת ההצעה לפקח על התקדמות הפרויקט.

שלשום הודיעה חברת הכנסת רינאוי-זועבי כי היא חוזרת בה מהודעתה בסוף השבוע ולא תפרוש מהקואליציה. זאת, לאחר פגישה עם שר החוץ לפיד וראשי רשויות בחברה הערבית. חברת הכנסת ממרצ אמרה בהצהרה משותפת עם לפיד: "הסכמתי לשבת היום ובאתי איתם לשר לפיד ואני רוצה להגיד שאני מודעת ומבינה שהאלטרנטיבה לממשלה הזאת היא ששר המשטרה הבא יהיה בן גביר ואני רוצה למנוע את האלטרנטיבה הזאת". 

זועבי המשיכה: "מכיוון שאני באה לשרת את הרשויות המקומיות ולהביא להישגים עבור הצרכים של החברה הערבית אני אתמוך בקואליציה. אבל אני גם רוצה שהממשלה תהיה אמיתית וקשובה לחברה הערבית ולצרכים שלה בבריאות, בחינוך, בדיור, בתשתיות".

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

הפופולריים