ההבנות עם הח"כית הפורשת שעשויות להביא לסיום המשבר

ההבנות עם זועבי שעשויות להביא לסיום המשבר

רינאוי-זועבי תדרוש מלפיד כמה דרישות כלכליות, ובהן: תקצוב להרחבת ביה"ח האנגלי בנצרת וקידום ייצוג ערבי בשירות המדינה • השרה זנדברג ל"הכול פוליטי": השבוע לא תיפול הקואליציה • פרטי ההסכם עם רע"ם נחשפים: מיליארד שקל לצמצום פערים ותקציב מיוחד ליישוב ג'סר א-זרקא
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנט, לפיד, זועבי
צילום: צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

בקואליציה דיווחו אתמול (שבת) על התקדמות במגעים עם חברת הכנסת ג'ידא רינאוי זועבי, שהודיעה שלשום על פרישה מהקואליציה. בחדשות השבת בכאן 11 פורסם שרינאוי זועבי תדרוש היום מלפיד כמה דרישות כלכליות, וביניהן: תקצוב להרחבת בית החולים האנגלי בנצרת וקידום ייצוג ערבי בשירות המדינה. ביום שלישי ועדת השרים לחברה הערבית צפויה כבר לאשר את התקצוב לבית החולים בנצרת.

במקביל, יו"ר רע"ם מנסור עבאס נפגש בשישי ושוחח גם בשבת עם רינאוי זועבי. עבאס הבטיח לחברת הכנסת ממרצ: נעזור לרשום על שמך הישגים – ונאפשר לשם כך גם שימוש בכספים הקואליציוניים של רע"ם. עוד אמר לה עבאס כי הוא אומנם לא יכול להבטיח לה שריון ברע"ם, אבל אם יעבדו יחד - עשוי להיות גם שיתוף פעולה בבחירות. גורם המעורב במגעים אמר כי עד כינוס המליאה מחרתיים המשבר יהיה נחלת העבר.

השרה תמר זנדברג ממרצ התייחסה אמש גם היא למשבר שנוצר בעקבות פרישת חברת מפלגתה, ובריאיון לתוכנית הכול פוליטי בכאן 11 אמרה: "יש לי יסוד להניח שגם השבוע לא תיפול הקואליציה. הרוחות נרגעו, אפשר להגיע לפתרון עם חברת הכנסת".

בריאיון לזאב קם בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב ביום שישי אמרה: "אשקול איך להצביע ביני לבין עצמי ואקבל את ההחלטה ביום רביעי, אם החוק הזה יובא".

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ רינאוי-זועבי בכאן רשת ב

אחרי המשבר - פרטי ההסכם עם רע"ם נחשפים

עוד נחשף בחדשות השבת פרטי ההסכם בין רע״ם לבין הממשלה, אחרי פתירת המשבר האחרון מול המפלגה. לפי מקורות המעורים בפרטים, הממשלה והכנסת יאשרו השבוע העברת כמיליארד שקלים מכלל משרדי הממשלה כחלק מתוכנית לצמצום פערים בחברה הערבית. מדובר בתקציבים שמשרדי הממשלה היו אמורים לשחרר לפני זמן רב, ורע"ם התנתה את חזרתה לקואליציה בשחרור הכספים האלה.

בנוסף, לדרישת רע״ם, הממשלה מגבשת החלטת ממשלה חדשה עבור היישוב ג׳סר א-זרקא, לפיה כ-200 מליון שקלים יועברו במשך חמש שנים שיועברו ליישוב.

הפופולריים