לפיד שוחח עם רינאוי זועבי: "קבעו להיפגש בראשון ולמצוא פתרון"

לפיד שוחח עם זועבי: "קבעו להיפגש בראשון"
חברת הכנסת הפורשת במסר לקואליציה: לא אתמוך בפירוק הממשלה • רע"ם ומנסור עבאס גם מעורבים בתיווך מול חברת הכנסת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רינאוי זועבי
צילום: צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

ראש הממשלה החליפי יאיר לפיד שוחח הערב (חמישי) עם ח"כ הפורשת ג'ידא רינאוי זועבי. מלפיד נמסר כי הוא ורינאוי זועבי קבעו להפיגש ביום ראשון כדי "למצוא פתרון חיובי למצב".


בעיצומו של המשבר פוליטי: בנט ולפיד חוגגים בסביון במסיבת יומולדת

חברת הכנסת העבירה מסר לקואליציה כי למרות פרישתה הערב – היא לא תתמוך בהפלת הממשלה. לצד המסר המרגיע של רינאוי זועבי לקואליציה, היא לא מפרטת כיצד בכוונתה להתנהל בהצבעות בכנסת.

גורמים ששוחחו עם רינאוי זועבי אומרים כי היא נלחצה שהמינוי לקונסולית בסין לא מתקדם, וכי הם מאמינים מאמינים ש"תתעשת". בתוך כך,  בסביבת ראש הממשלה החליפי יאיר לפיד החליטו שלא להציע לזועבי תפקיד בממשלה אלא לזרז את מינויה לקונסולית בשנגחאי, לפיד הבטיח שיעמוד מאחורי המינוי.

במפלגות הימין בממשלה תוקפים את לפיד ואומרים: הוא מתנהל באופן הזוי כדי להיות ראש ממשלה.

בד בבד, אחרי דחיית הפגישה היום, יו"ר מרצ ניצן הורוביץ והשר עיסאווי פריג' ייפגשו עם רינאוי זועבי הלילה או בבוקר. גם יו"ר רע"ם מנסור עבאס מעורב בתיווך מולה. ברע"ם מפעילים לחץ על על חברת הכנסת לתמוך בקואליציה מבחוץ. אנשי רע"ם  אומרים לרינאוי זועבי: "נעביר ביחד מהלכים והחלטות לטובת החברה הערבית - ונקבל קרדיט משותף".

הורוביץ כתב הערב בציוץ בטוויטר כי "פירוק הקואליציה יהיה פרס לנתניהו ובן גביר" והוסיף כי המחלוקת בממשלה ייפתרו. גורמים במרצ מאשימים את יו"ר המפלגה במהלך של רינאוי זועבי. "האשמים בפרישתה של רינאוי זועבי הם ניצן הורביץ והמזכ״ל תומר רזניק בראשונה", אומרים אותם גורמים. "הם הביאו אותה למפלגה על חשבון פעילי המפלגה. מאז ההצבעה האחרונה שלה נגד הקואליציה, מרצ ניתקו איתה מגע״.

האזינו לריאיון עם השר פריג' בכאן רשת ב

זמן קצר לאחר הודעתה של רינאוי זועבי התייחס השר עיסאווי פריג' לפרישה, ובריאיון לכאן רשת ב הביעה את תדהמתו מהמהלך: "אני כמו כל החברים נדהמתי. זו החלטה מוזרה עבורי. אני בקשר רציף איתה, המפגש האחרון שלנו היה ביום שני בכנסת. לא ראיתי סימנים לכך. קראתי את המכתב שלה, גם לנו קשה, אבל אנחנו לא עושים צעדים קיצוניים.

בריאיון למכאן תקף ח"כ עלי סלאלחה בחריפות את רינאוי זועבי, ואמר: "היא קיבלה את כל מה שביקשה מהמפלגה ותקעה סכין בגב של מרצ. הופתענו מאוד מהחלטתה. לא רואה שהסיבות שלה על 'התנהגות המשטרה באל-אקצא' משכנעות, אלה דברים שקורים 13 שנה״.

הפופולריים