לאחר הפרסום בכאן חדשות: לפיד הנחה לסגור את שלוחת משרדו בת"א

לפיד הנחה לסגור את שלוחת משרד החוץ בת"א

העובדים קיבלו הודעה שנבחנת האפשרות להעתיק את פעילות המשרדים לירושלים • בכאן חדשות נחשף ששר החוץ נוהג לערוך פגישות מדיניות במלונות יוקרה ובמטה המפלגה ומסרב להשתמש במשרדים במגדל צ'מפיון • גורם במשרד: סגירת המשרדים - פגיעה אנושה בעבודה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יאיר לפיד يائير لبيد Yonatan Sindel/Flash90
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

לאחר חשיפת כאן חדשות: שר החוץ וראש הממשלה החליפי, יאיר לפיד, הנחה בימים האחרונים את מנכ"ל משרדו, אלון אושפיז, להתכונן לסגירת שלוחת המשרד בתל אביב. הדיווח פורסם הבוקר (חמישי) ב"ישראל היום". בהודעה שנשלחה לעובדים בתל אביב נכתב: ״בהנחיית השר נשקלת האפשרות לסגור את המשרדים בצ׳מפיון ולהעתיק את הפעילות לירושלים״. 

ההנחיה של לפיד מגיעה אחרי שנחשף בכאן חדשות שהוא נוהג לערוך פגישות מדיניות במלונות יוקרה ובמטה המפלגה, ומסרב להשתמש במשרדים במגדל צ׳מפיון. לפני כשבועיים פורסם כי לרשותו של לפיד עומדים כ-1000 מ״ר של משרדים במגדל היוקרתי צ׳מפיון בעלות של יותר ממיליון שקלים לשנה.

העובדים במגדל צ׳מפיון גוייסו באופן מיוחד בממשלה הקודמת, שהחליטה להקים יחידה מיוחדת למאבק בתנועת החרם, הדה לגיטימציה וה-BDS. בעת שגוייסו ליחידה המיוחדת, המכרזים שאליהם ניגשו כללו סעיף שמציין שמדובר ביחידה שתעבוד מאזור המרכז.

גורם במשרד אמר לכאן חדשות: "מדובר ביחידה שהוקמה במטרה להיאבק בדה-לגיטימציה ותנועת החרם נגד ישראל. היה מצופה שהשר ירחיב את פעילותה, ולא יסגור אותה. סגירת היחידה בתל אביב תהווה פגיעה אנושה במאבק של משרד החוץ ומדינת ישראל בתנועת החרם". עובדי המשרד בצ׳מפיון זעמו על התנהלות לפיד וטענו: ״העובדה שנתן את ההנחיה רק לאחר פרסום הכתבה מלמדת שמדובר בצעד נקמני. לא תהיה לעובדים ברירה אלא לנקוט צעדים ארגוניים״. 

מלשכת לפיד נמסר: "יחידת הדה-לגיטימציה לא נסגרת. השר לפיד רואה חשיבות גדולה שמשרדי הממשלה ועובדי הממשלה יהיו בירושלים. העברת משרדי ממשלה לירושלים אינה עונש. זהו חוק של המדינה, ומחזק את הריבונות שלנו. לפיד לא הבטיח לאף אחד שהמשרדים בתל אביב ישארו פתוחים לנצח וגם אין שום הצדקה לכך". 

הפופולריים