השר ההולנדי שמבקר בארץ ונפגש עם נציגי ארגון טרור

השר שמבקר בארץ ונפגש עם נציגי ארגון טרור

אחרי פגישתו בירושלים עם שר החוץ לפיד פגש שר החוץ של הולנד ברמאללה את נציגי ארגון אל חק, אחד מששת ארגוני זכויות האדם שישראל הגדירה - ארגוני טרור • לאחר הפרסום: שגריר הולנד בישראל יזומן לשיחת הבהרה במשרד החוץ
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר החוץ של הולנד וופקה הוקסטרה
צילום: צילום: אי-פי

שר החוץ ההולנדי, וופקה הוקסטרה, המבקר בארץ ובשטחי הרשות הפלסטינית, נפגש אתמול ברמאללה עם נציגי ארגון אל חק. מדובר באותו ארגון שבחודש אוקטובר האחרון ישראל הגדירה כארגון טרור, למורת רוחם של גורמים בינלאומיים. כך פורסם היום (חמישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

השר ההולנדי ביקר ברמאללה לאחר פגישתו עם שר החוץ לפיד במשרד החוץ בירושלים. בביקור ברשות נפגש עם בכירים פלסטינים, אך גם גם עם שורה של ארגוני זכויות אדם כמו בצלם, שוברים שתיקה, וגם אל חק. לאחר הפרסום שגריר הולד בישראל זומן לשיחה במשרד החוץ.

אנשים שנכחו בפגישה שהתקיימה בנציגות ההולנדית ברמאללה, אישרו את דבר השתתפות אנשי הארגון. מפגשים דומים בין נציגים הולנדים ואנשי האיחוד האירופי התקיימו כבר בעבר, גם לאחר ההכרזה הישראלית על אותם ששת הארגונים שישראל הגדירה כארגוני טרור - צעד שעליו ספגה ביקורת אירופית ואמריקנית נרחבת.

בחודש אוקטובר הכריז שר הביטחון גנץ על שישה ארגונים של החזית העממית ביהודה ושומרון כארגוני טרור. הארגונים שהוכרזו ארגוני טרור הם "ועדת הנשים", המוסד המשפטי "א־דמיר", מוסד־המחקר "ביסאן", ארגון "אל חק", "התנועה העולמית להגנה על ילדים - סניף פלסטין" ו"ועדת הפעילות החקלאית". בהודעה שפרסמה לשכת השר נאמר כי הארגונים האלה הם חלק מרשת הפועלת בכסות של "ארגוני חברה אזרחית" מטעם החזית העממית, כדי לתמוך בפעילותו ולקדם את מטרותיו. עוד נאמר כי "מדובר בזרוע של הנהגת הארגון, שמטרתה השמדת ישראל תוך נקיטה של פעולות טרור".

הפופולריים