הקואליציה במו"מ מול רע"ם לתמיכה בחוק "ממדים ללימודים"

מו"מ מול רע"ם לתמיכה בחוק "ממדים ללימודים"

אנשיו של לפיד שוחחו עם גורמים במפלגתו של מנסור עבאס. בעקבות הביקורת, בליכוד החליטו שיקיימו ישיבה לפני ההצבעה כדי להחליט סופית אם יתמכו בהטבות ללוחמים • מגעים בין ימינה לסילמן על הצבעה בעד מינוי כהנא לשר הדתות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר רע"ם מנסור עבאס, 22.02.22
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בקואליציה מקיימים משא ומתן מול רע"ם לתמיכה בחוק "ממדים ללימודים" שיעלה ביום שני - כך פורסם היום (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11. אנשיו של לפיד שוחחו עם גורמים במפלגתו של מנסור עבאס, במסגרת מנגנון הקשר החדש שהוקם בין רע"ם לממשלה. ברע"מ טרם קיבלו החלטה. בינתיים, ובעקבות הביקורת, בליכוד החליטו שיקיימו ישיבה לפני ההצבעה כדי להחליט סופית אם יתמכו בהטבות ללוחמים. 

חברת הכנסת גילה גמליאל מהליכוד אמרה הערב בריאיון לרן בנימיני ויגאל גואטה בכאן רשת ב: "אני נגד הצבעות גורפות, אבל צריכה לקבל את החלטת הסיעה. אני בעד לתמוך בחוק". 

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ גילה גמליאל בכאן רשת ב

התנאי של סילמן להצבעה בעד מינוי כהנא לשר

גורמים בימינה אומרים כי מתקיימים מגעים מול חברת הכנסת עידית סילמן ומול בעלה, כדי שחברת הכנסת תצביע בעד מינויו מחדש של חבר הכנסת מתן כהנא לשר לשירותי דת. כך פורסם הבוקר (שלישי) בכאן רשת ב.

לפי אותם גורמים, סילמן מתנה את תמיכתה במינויו מחדש של כהנא בכך שימינה תתיר לה להתפלג מן הסיעה בלי להכריז עליה פורשת, צעד שיאפשר לה לפעול בכנסת כסיעת יחיד. בימינה צפויים לדחות את הדרישה.

עוד ציינו הגורמים במפלגה כי בישיבת הסיעה אתמול ננקט צעד חריג, כשאחד הנוכחים התבקש לרשום את פרוטוקול הישיבה כדי שיהיה אפשר להשתמש במסמך בעתיד, אם יוחלט להכריז על סילמן פורשת. בישיבת הסיעה התפתח עימות, בו הוציא ראש הממשלה נפתלי בנט את חברת הכנסת סילמן מחדר הדיונים.

לאחר הישיבה אמר בנט לכמה מחברי ימינה כי לא ייתן להתנהלות הזו להימשך, ורמז כי יפריש את סילמן מהמפלגה. עד כה נמנע ראש הממשלה מהמהלך, אבל אם מינויו של חבר הכנסת מתן כהנא לשר לא יאושר בכנסת זה יהיה הפסד גדול לקואליציה - וייתכן כי יאלץ לנקוט בו.

בתוך כך, הקלטה מישיבת הסיעה של הליכוד חושפת את החשש של חברי המפלגה מכך שסילמן לא לגמרי איתם.

בהקלטה נשמע חבר הכנסת שלמה קרעי אומר: "יש להם לכאורה רוב דחוק כי סילמן לא...";  חבר הכנסת יריב לוין השיב: "נכון, לכאורה יש להם, אבל שוב - אף פעם לא יודעים אם היא תבוא או לא תבוא לאיזו הצבעה. בקריאה שלישית, אם עידית סילמן באמת תגיע - ומספיק שתצביע על איזה סעיף אחד בשביל שכל החוק יפול".

השתתפה בהכנת הידיעה: יערה שפירא

הפופולריים