יום טוב כלפון: מקווה שלא פגעו בי בגלל עמדותיי

יום טוב כלפון: מקווה שלא פגעו בי בגלל עמדותיי

חבר הכנסת המודח מסיעת ימינה לכאן חדשות: "הייתי הסמן הימני במפלגה" • רה"מ רמז לחברי ימינה אחרי העימות שיבקש להפריש את ח"כ סילמן מהסיעה: "לא אתן למצב הזה להמשיך"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יום טוב כלפון, ימינה
צילום: ימינה

"אני מקווה שלא ניסו לפגוע בי בגלל העמדות האידיאולוגיות שלי", כך אמר היום (שני) לכאן חדשות חבר הכנסת המודח מימינה יום טוב כלפון. לדברי כלפון: "ברור שאני מאוכזב מהמהלך הזה, ואני מאוד מקווה שגורמים פוליטיים אינטרסנטיים לא ניסו להשפיע על ראש הממשלה לעשות את המהלך הזה על סמך שמועות וסיפורי בדיה. אין ספק שאני הייתי הסמן הימני של הקואליציה הזאת. אולי הפרעתי לגורמים כאלה ואחרים".

כלפון סיפר כי לא היו קיימים במפלגה חששות בנוגע לעריקתו והדבר דווקא נשלל לחלוטין. "לא ניסיתי לערוק ולא ניהלתי שום משא ומתן. התרחקתי מהדברים האלה. הופתעתי מאוד. ניסיתי לשכנע את בנט. לא הייתה שום סיבה לזה. אני משתדל שלא להפוך את הפוליטיקה לעניין אישי". 

מוקדם יותר, התפתח עימות בישיבת סיעת ימינה במהלכו הוציא בנט את חברת הכנסת עידית סילמן מחדר הדיונים. לאחר הישיבה אמר בנט לכמה מחברי ימינה כי לא ייתן להתנהלות הזו להמשך, ורמז כי יפריש את חברת הכנסת מהמפלגה. כך דווח היום בחדשות הערב בכאן 11. עד כה נמנע ראש הממשלה מהמהלך, אבל אם מינויו של חבר הכנסת מתן כהנא לשר הדתות לא יאושר בכנסת זה יהיה הפסד גדול לקואליציה -  וייתכן כי יאלץ לנקוט בו.

העימות בין ראש הממשלה לחברת הכנסת העורקת סילמן פרץ כאשר חברי הסיעה הצביעו בעד מינויו מחדש של חבר הכנסת מתן כהנא לתפקיד שר הדתות לאחר שהתפטר בסוף השבוע. חברת הכנסת סילמן סרבה להצביע בעד. כאשר שאל בנט כמה פעמים לעמדתה השיבה סילמן: "אני לא מסכימה להגיד את דעתי, נדבר על זה". ראש הממשלה השיב: "אז במה מתבטאת החברות שלך בסיעה?". על כך השיבה סילמן: "בהכול. אני חלק מהסיעה". ראש הממשלה עקץ: "את לא מרגישה מובכת כשאת נכנסת לפה?". סילמן השיבה בשלילה. סבלנותו של בנט פקעה והוא הכריז על סיום הישיבה, כאשר סילמן יוצאת מהחדר והח"כים האחרים נשארו.

הפופולריים